2010: Dwudniowy turniej ''100 lat Wolna Polska, 8 lat RAP Radomsko'' /foto/

W piątek, 18 maja, nasza drużyna z rocznika 2010 udała się do Radomska, gdzie wzięła udział w międzynarodowym turnieju "100 lat Wolna Polska, 8 lat RAP Radomsko". 

Zaproszenie na imprezę przyjęły drużyny Legii Soccer School Warszawa, Sandecji Nowy Sącz, ŁKS-u Łódź, APN Piotrków Trybunalski, Orlika Blachownia, UKS Gmina Rozprza, Śląska Wrocław, Rakowa Częstochowa, Lechii Tomaszów, Polonii Bydgoszcz, Skry Częstochowa, dwa zagraniczne kluby – Banika Ostrawa z Czech i AFA Olaine z Łotwy oraz, oczywiście, nasz zespół prowadzony przez trenerów Łukasza Molka oraz Marcina Poloka. .

Uroczysta inauguracja turnieju miałamiejsce już w piątek. Rozpoczęła się ona na stadionie przy Brzeźnickiej, gdzie spotkały się drużyny biorące w nim udział.

Później w uroczystym korowodzie mali zawodnicy oraz trenerzy, rodzice przeszli na plac 3 Maja gdzie dokonano otwarcia turnieju. Odegrano hymny państwowe. Złożono także kwiaty pod Pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza.

Po sobotnich rozgrywkach nasze maluchy uplasowały się ostatecznie na 13. miejscu.

Trener Łukasz Molek: Chłopcy mieli przede wszystkim dużo grania i dobrze  się bawili. Wynik nie był tutaj najważniejszy, zawodnicy byli bardzo zadowoleni, że mogli się zmierzyć z rówieśnikami z całej Polski i zagranicy. W kilku meczach pokazali się z bardzo dobrej strony. Było to dla nich nowe doświadczenie, bo nigdy nie wyjeżdżali na dwudniowy turniej. Organizacja stała na bardzo wysokim poziomie.

Kadra: Witulski, Grymel, Bibel, Okoniewski, Czyba, Gerus, Kucap, Łyska, Mazur, Szeremeta, Droździk


Źródło: własne