Niebiescy uhonorowani przez Śląski Związek Piłki Nożnej

W poniedziałkowe popołudnie aula katowickiej AWF była miejscem podsumowania sezonu 2016/2017 reprezentacji młodzieżowych Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Uroczystość rozpoczęła się od uhonorowania naszej drużyny juniorów młodszych, która w minionych rozgrywkach wywalczyła tytuł wicemistrza Polski Juniorów Młodszych.
Prezes ŚlZPN Henryk Kula wręczył pamiątkowy grawerton prezesowi Januszowi Patermanowi, życząc jednocześnie młodym piłkarzom żeby nawiązali do pięknych tradycji swojego klubu już na seniorskich boiskach. Prezes Paterman również wyraził nadzieję, że utalentowane pokolenie juniorów młodszych już niebawem stanowić będzie o sile pierwszej drużyny "niebieskich".

Poprawiono: wtorek, 25, lipiec 2017 17:27

Odsłony: 246

Czytaj więcej: Niebiescy uhonorowani przez Śląski Związek Piłki Nożnej

Dyrektor Sportowy Grzegorz Kapica świętuje urodziny! Wszystkiego najlepszego!

W dniu dzisiejszym spieszymy z życzeniami do pełniącego przez ostatni rok funkcję Koordynatora naszej Akademii, a obecnie Dyrektora Sportowego Ruchu Chorzów, Grzegorza Kapicy.

W dniu 58 urodzin składamy Panu Grzegorzowi życzenia zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń, realizacji planów oraz pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

Wszystkiego najlepszego!

Poprawiono: poniedziałek, 03, lipiec 2017 07:42

Odsłony: 286

Koniec roku szkolnego! Wakacje, tradycyjnie, krótsze!

Koniec roku szkolnego, to dla dzieci i młodzieży jeden z radośniejszych dni w roku. Wakacje uważamy za oficjalnie rozpoczęte!
Nasi zawodnicy czas laby, tradycyjnie, mają skrócony - część z nich rozpocznie przygotowania do nowego sezonu już w lipcu, pozostała grupa z początkiem sierpnia.

Poniżej prezentujemy plan powrotu na treningi oraz terminy obozów przygotowawczych, a póki co życzymy wszystkim, aby tygodnie zasłużonego odpoczynku upłynęły pogodnie, radośnie, a przede wszystkim bezpiecznie.

Poprawiono: sobota, 29, lipiec 2017 13:12

Odsłony: 1423

Czytaj więcej: Koniec roku szkolnego! Wakacje, tradycyjnie, krótsze!

U-15/2002 Podsumowanie: ''Często przegrywaliśmy na własne życzenie'' - szóste miejsce, znamienny mecz z Pogonią

Nasz zespół z rocznika 2002 pożegnał się jesienią z II Wojewódzką Ligą Trampkarzy i jak powiedział trener Sławomi Podlas wydawało się, że będzie murowanym kandydatem do szybkiego powrotu w szeregi drugoligowców. Tak się jednak nie stało.

Niebiescy zakończyli rundę wiosenną na szóstym miejscu tabeli III Ligi Wojewódzkiej, a cztery zwycięstwa, cztery remisy i sześć porażek pozwoliły na uzbieranie 16 punktów. W czternastu meczach nasi zawodnicy zdobyli 25 bramek, natomiast o cztery trafienia więcej odnotowali przeciwnicy.

Zwycięzcą ligi, z dorobkiem 33 oczek, została drużyna GKS-u Gieksa Katowice, natomiast zespoły Górnika Jaworzno i Czarnych Sosnowiec spadły do niższej klasy rozgrywkowej.

Trener Sławomir Podlas: Podsumowanie sezonu należy podzielić na dwie części. Jedna to aspekt rozgrywek, czyli udział w III Lidze Trampkarzy Starszych, a druga to indywidualny rozwój sportowy moich podopiecznych.

U-15/2002: "Dziękuję drużynie za cały sezon'' - Niebiescy nokautują w ostatnim meczu

III WOJEWÓDZKA LIGA TRAMPKARZY

KS CZARNI SOSNOWIEC - RUCH CHORZÓW 0:5

Trener Sławomir Podlas: Mecz trochę bez historii. Nic wielkiego nie działo się na boisku, które sprawiało trudność, ponieważ było bardzo małe. Przeciwnik ograniczał się do przeszkadzania nam w grze, zagęszczał środek pola i stanął przed swoją bramką. Długo czekaliśmy na pierwszego gola, bo aż do 33 minuty.

Tygodniowy raport ligowy: 35 goli w ośmiu meczach, juniorzy młodsi zakończyli sezon

Przedostatni ligowy tydzień w tym sezonie już za nami. Miniony weekend zakończył rozgrywki trzech drużyn juniorów młodszych - podsumowanie rundy wiosennej w ich wykonaniu już niebawem pojawi się na naszej stronie.

A jak wyglądają statystyki ostatnich dni w naszym wykonaniu? Na boiska wychodziliśmy osiem razy - w pięciu meczach zgarnęliśmy komplet punktów, w jednym dzieliliśmy się nimi z przeciwnikiem, a w dwóch pełna pula wędrowała do rywala.

35 bramek - tyle trafień zobaczyli łącznie kibice, którzy wybrali się na mecze naszych drużyn. 23 razy celnością wykazywali się Niebiescy, natomiast 12 rywale.

  Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji  Wszelkie prawa zastrzeżone                                                                                                                                                                                    - Wykonanie Michał Brzozowski