U15: Kadra Śląska pokonała Reprezentację Polski! Dwa gole Wójtowicza, asysta Matysa!

Przebywająca od poniedziałku na zgrupowaniu konsultacyjnym Reprezentacja Polski U15, złożona z zawodników województw: łódzkiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego, rozegrała we wtorek sparingowy mecz z rówieśnikami reprezentującymi Śląski Związek Piłki Nożnej. Podopieczni Krzysztofa Błońskiego i Roberta Siudy okazali się lepsi od swoich kadrowych kolegów i wygrali 3:1.

Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się nasz napastnik, Tomasz Wójtowicz, a asystę przy drugim trafieniu Tomka zaliczył nie kto inny, jak nasz pomocnik, Adrian Matys!

Relacja ze strony ŚlZPN:

Co prawda w 10 minucie po rzucie wolnym biało-czerwoni wykonali skuteczną dobitkę, ale na więcej Kacper Trelowski z z Rakowa Częstochowa oraz broniący po przerwie Krystian Mitas ze Skry Częstochowa już rywalom nie pozwolili. Natomiast w 23 minucie po zagraniu Michała Kralczyńskiego z BBTS Podbeskidzie Tomasz Wójtowicz z Ruchu Chorzów uderzeniem z 14 metra doprowadził do wyrównania. Po przerwie (grano 2x40 minut) po prostopadłym zagraniu Kacpra Mazura z BBTS Podbeskidzie z prawego skrzydła w pole karne wbiegł Jakub Kuczera z MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski i w 48 minucie strzałem z 12 metra w długi róg zapewnił Śląskowi prowadzenie. A wynik w 63 minucie ustalił Wójtowicz. Po lobie kolegi klubowego Adriana Matysa, który strzałem z 16 metra pokonał już bramkarza, dopełnił formalności i z najbliższej odległości wpakował piłkę do pustej bramki.

- To był bardzo wartościowy sparing – mówi trener koordynator Śląskiego Związku Piłki Nożnej Damian Galeja. - Do 20 zawodników sprawdzonych przez trenerów Błońskiego i Siudę w naszym zespole, dodajmy jeszcze szóstkę przebywającą na konsultacji kadry narodowej: Ćwika, Baranowicza, Krupę, Bierońskiego i Gajdę, grających w pierwszej połowie oraz Magdziarza występującego po przerwie. Oni będą mieli jeszcze w Gutowie Małym, gdzie kadra przebywa do piątku, czwartkowy mecz z Łódzkim Związkiem Piłki Nożnej. My cieszymy się z tego występu, a trenerzy mają wartościowe obserwacje na tle silnego rywala i mogli już wybrać 18, którą powołają na zaplanowany na 27 września mecz o punkty z Lubuskim Związkiem Piłki Nożnej na stadionie w Niwce. Cieszy też to, że wszyscy wrócili do domu zdrowi. Nawet Kralczyński, który opuścił boisko w pierwszej połowie z urazem, stwierdził, że to tylko stłuczenie i niebawem powinien być znowu gotowy do gry.   

Reprezentacja Polski U15 – Reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej U15 1:3 (1:1)

Bramki dla ŚlZPN: Wójtowicz 23 i 63 min, Kuczera 48 min.

REPREZENTACJA ŚlZPN: Trelowski (41. Mitas) – Jasek, Błasik, Jargosz, Tomal – Kralczyński, Majewski, Kucharczyk – Bąk, Kokoszka, Dąbrowski oraz Kuczera, Mazur, Kaczmarek, Wójtowicz, Zarębski, Skwara-Sych, Gawlak, Matys. Trenerzy Krzysztof BŁOŃSKI i Robert SIUDA.

Źródło: slzpn.katowice.pl

  Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji  Wszelkie prawa zastrzeżone                                                                                                                                                                                    - Wykonanie Michał Brzozowski