U15/2003 II: ''Pozostaje duży niedosyt'' - przegrana z wiceliderem /foto/

III WOJEWÓDZKA LIGA TRAMPKARZY

RUCH CHORZÓW - SMS RUDA ŚL. 1:3

Trener Łukasz Joniec: Liga powoli dobiega końca, bardzo nam były potrzebne punkty, aby się wydostać z dołu tabeli. SMS ma 23 punkty i jest na drugim miejscu w tabeli, więc mogliśmy myśleć, że będzie to trudny mecz, gdzie naszym głównym zadaniem będzie obrona. Jednak tak nie było. Założeniem przedmeczowym było wysokie wyjście, pressing, szybki odbiór i kontratak, aby zaskoczyć rywala. I to się udawało, a po strzele główką Parchettki wyszliśmy na prowadzenie.

W dalszej części meczu również wyglądało to dobrze - to my prowadziliśmy grę, choć mogła ona być szybsza i składniejsza. Tak było do 25 minuty, gdzie po ewidentnym błędzie bramkarza, który wybił piłkę wprost pod nogi przeciwnika, straciliśmy bramkę. To podcięło nam skrzydła i po dwóch minutach SMS zdobył kolejnego gola. Do szatni schodziliśmy przy wyniku 1:2, a nic nie wskazywało na to, że stracimy aż dwie bramki. Jeśli jednak popełnia się tak proste błędy w defensywie, to trudno się dziwić. Początek drugiej połowy to dobra gra naszego zespołu. Próbowaliśmy budować akcje krótkimi podaniami, ale z czasem nasza gra stawała się coraz mniej dokładna i dawało o sobie znać zmęczenie. Podania były za słabe, a błędy w przyjęciu powodowały stratę piłki. Otwarliśmy się i podczas jednej z akcji przeciwnik wyprowadził kontrę i zdobył trzecią bramkę. Pozostaje duży niedosyt, bo mogliśmy spokojnie ten mecz wygrać. Zostały nam trzy spotkania i myślę, że warto utrzymać tę ligę dla poziomu grania - tak, żeby chłopcy mogli się mierzyć z dobrym, a czasem mocniejszym rywalem, a mecze były wyrównane - to dobrze wpłynie na rozwój zawodników. Wierzę, że wyciągniemy wnioski z błędów, które popełniliśmy, aby takie błędy nam się już nie przytrafiały.

Ruch Chorzów - SMS Ruda Śl. 1:3 (1:2)

1:0 - Parchetka, 11min.
1:1 - 25 min. 
1:2 - 27 min. 
1:3 - 66 min.

Skład: Wiedemann, Góralczyk, Wach, Nycek, Staniszewski, Rzepka, Grzyb, Parchettka, Adamczyk, Mazurek, Andres / Nowrot, Krok, Nimpczke, Winciersz, Kania, Smagorowicz, Żurek 

Następny mecz: 9.11, godz. 14.00 AKS Mikołów - Ruch Chorzów;  11.11, godz. 11. 00 UKS Ruch Chorzów - Ruch Chorzów

Źródło: własne