U15/2003: ''Każdy mecz to ciężki bój'' - inauguracja w Bielsku zgodnie z planem

Pogoda marcowa nie pozwala rozegrać w rozpoczynający się weekend wielu meczów, wszystko jednak wskazuje na to, że ten w Bielsku odbędzie się zgodnie z planem. Jak zapowiadają gospodarze spotkania, BTS Rekord, tylko armagedon mógłby pokrzyżować plany na niedzielny poranek.

Tak więc inauguracja wiosny przez trampkarzy z rocznika 2003 odbędzie się zgodnie z zapowiedziami meteorologów w zimowej scenerii.

Podopieczni trenera Sławomira Podlasa powalczą wiosną w I Lidze Wojewódzkiej o tytuł Mistrza Śląska, nie mają jednak możliwości wywalczenia awansu. W przyszłym roku pojawią się już na boisku jako juniorzy młodsi.

Trener Sławomir Podlas: No i po 5 miesiącach przerwy zaczynamy rozgrywki! Nareszcie po długiej pauzie wracamy na ligowe boiska. Okres pomiędzy rundami poświęciliśmy przede wszystkim na piłkarski rozwój umiejętności. Codzienna praca na boisku, obóz szkoleniowy w Rewalu oraz kilka wartościowych sparingów z wymagającymi przeciwnikami (min. z AP Kraków, Lechią Gdańsk, Gwarkiem Zabrze czy Widzewem Łódź) pozwoliły nam dobrze przygotować się do rozgrywek. Już w najbliższą niedzielę czeka nas pierwszy mecz na trudnym terenie w Bielsku Białej z tamtejszym Rekordem. Nasza liga to osiem bardzo wyrównanych zespołów, a każdy mecz to ciężki bój o ligowe punkty. Mam nadzieję, że dobrze przepracowany okres zimowy da oczekiwane efekty i na boisku zobaczę przede wszystkim dobrą grę na wysokim poziomie u każdego mojego zawodnika. Wszystkich zainteresowanych, oczywiście przede wszystkim rodziców, zapraszamy w niedziele na 9.00 do Bielska.

Wynik meczów sparingowych:

14.01 - Ruch Chorzów - AP 21 Kraków 7:0 (Wójtowicz -3, Matys -3, Parkitny)

28.01 - Ruch Chorzów - UKS Ruch Chorzów 8:1 (Matys -2, Roguła -2, Grzyb, Wawrzyniuk, Sommer, samobójcza)

08.02 - Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk 2:0 (Wójtowicz -2)

14.02 - Ruch Chorzów - Gwarek Zabrze 1:2 (Parkitny)

17.02 - Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 0:2 (Matys -2)

03.03 - Ruch Chorzów - Widzew Łódź 1:0 (Wójtowicz)

Jak wspomnieliśmy wyżej nasza drużyna wznowi rozgrywki ligowe w niedzielę mierząc się z BTS-em Rekord w Bielsku. Początek spotkania o godz. 9.00

KADRA I WOJEWÓDZKA LIGA TRAMPKARZY

TERMINARZ RUNDA WIOSENNA

Źródło: własne