U15/2003 III: ''Musimy być realistami'' - trzecioligowi trampkarze zmierzą się z Sarmacją

Trampkarze starsi z rocznika 2003 - w tej kategorii wiekowej mamy dwóch swoich przedstawicieli. Jedni, z klasy sportowej, występujący w najwyższej klasie rozgrywkowej oraz drudzy, grupa trenująca popołudniami i grająca w III Lidze Wojewódzkiej. 

W rundzie jesiennej zespół trenera Łukasza Jońca osiągnął zamierzony cel i utrzymał się w najniższej z lig wojewódzkich. Wiosną, jak podkreśla szkoleniowiec,  jego drużyna zagra o jak najwyższe cele, jednak musi przy tym zachować realizm.

Trener Łukasz Joniec: Po długiej przerwie wracamy do rozgrywek ligowych. Jeśli chodzi o przygotowania w okresie zimowym, to możemy być zadowoleni.

Wszystkie treningi, które odbyliśmy zarówno na wiacie, jak i na boisku zostały zrealizowane w większości w 100 procentach. Dużo pracowaliśmy nad techniką, aby jakość naszych podań i przyjęć była lepsza - chcemy wyeliminować błędy, które zdarzały się nam w poprzedniej rundzie. Co do motoryki, to skupiliśmy się nad siłą i sprawnością ogólną. Cieszę się, bo chłopcy polubili wiatę i chętnie wykonują ćwiczenia stabilizacyjne, siłowe i koordynacyjne.
Drużyna na pewno jest głodna gry i mam nadzieję, że ci, którzy trenowali systematycznie wezmą ciężar gry na siebie i wykreuje się wśród nich lider, czy może dwóch zawodników, którzy będą motywowali resztę do treningu i gry, bo różnie to wyglądało jeśli chodzi o frekwencję. Niektórzy zaliczali 1, 2 treningi tygodniowo, inni 3-4 - to było niewątpliwie naszym mankamentem w okresie przygotowawczym. Wiemy, że ta liga będzie mocna i w każdym meczu konieczne będzie pełne zaangażowanie, zarówno ze strony mentalnej, jak i fizycznej. Zawsze gramy o najwyższe cele, ale musimy być też realistami. Na pewno naszym celem będzie utrzymanie, a jeśli uda się zająć miejsce w pierwszej czwórce, to będzie to nasz duży sukces.

Wynik meczów sparingowych:

13.01 - UKS Ruch Chorzów - Ruch Chorzów 23:1

19.01 - Ruch Chorzów - Naprzód Lipiny 1:5

18.02 - Pogoń Nowy Bytom - Ruch Chorzów 2:5

Pierwszy krok do osiągnięcia wyznaczonego celu Niebiescy wykonają już jutro, mierząc się na własnym terenie z Sarmacją Będzin. Mecz odbędzie się na boisku przy ul. Filarowej, a pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na godzinę 9.00. Życzymy powodzenia!

KADRA III WOJEWÓDZKA LIGA TRAMPKARZY

TERMINARZ RUNDA WIOSENNA

Źródło: własne

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności