U15/2003 I: "Nie wiem co się stało" - dobre złego początki w Bielsku

I WOJEWÓDZKA LIGA TRAMPKARZY

BTS REKORD - RUCH CHORZÓW 6:3

Trener Sławomir Podlas: Z nieba do piekła!!!! Brak mi słów na to, co dziś się działo na boisku. Mecz rozpoczął się dla nas idealnie. Szybko strzeliliśmy dwie bramki, graliśmy wysokim pressingiem przez co nie pozwalaliśmy przeciwnikowi na swobodę. Nasza gra opierała się na szybkich podaniach z małą ilością kontaktu, czyli wszystko to, co założyliśmy sobie przed meczem zostało zrealizowane. Jednym słowem dominowaliśmy zdecydowanie na boisku. Wysokie prowadzenie aż 3:0 pozwoliło nam grać spokojnie.

No, ale nastała 29 minuta gry, gdzie sędzia podyktował bardzo wątpliwy karny, którego nie spodziewali się nawet gospodarze. W polu karnym, w dużym zamieszaniu, upadł zawodnik Rekordu, a sędzia pokazał na jedenasty metr. Wszyscy byli zdziwieni. Był to chyba świąteczny prezent dla gospodarzy. I od tej minuty w naszej drużynie coś się rozsypało. W przerwie ustaliliśmy jak uporządkować grę, by wrócić do naszego stylu. Nie wiem co się stało i dlaczego chłopcy tak się cofnęli. Przeciwnik raz po raz stwarzał sobie kolejne sytuacje przy naszej biernej postawie w defensywie. Chłopcy dosłownie stanęli w miejscu i nie reagowali na sytuację na boisku. Wprowadzone zmiany również niewiele wniosły. Tak wiec doznaliśmy bolesnej i kompromitującej porażki, pomimo tego, iż pierwsze 29 minut graliśmy koncertowo. No, ale mecz jak wszyscy wiedzą, trwa u nas 70 minut. Musimy teraz podnieść się po tej srogiej lekcji futbolu i tuż po świętach zagrać z Górnikiem Zabrze - przez cały mecz na wysokim poziomie i postarać się też o zwycięstwo.

BTS Rekord - Ruch Chorzów 6:3 (1:3)

0:1 - Wójtowicz, 3 min.
0:2 - Sadlak, 4 min.
0:3 - Sommer 17 min.
1:3 - 29 min. (karny)
2:3 - 37 min.
3:3 - 44 min.
4:3 - 47 min.
5:3 - 61 min. (karny)
6:3 - 69 min.

Skład: Biecki, Kwiatkowski, Skop, Pleban, Sommer, Wojtek, Sadlak, Matys, Roguła, Parkitny, Wójtowicz, Andres, Czajor, Grzyb, Janicki, Panewski  ; trener: Sławomir Podlas, Marcin Polok

Następny mecz: 05.04, godz. 17.30, Górnik Zabrze - Ruch Chorzów

Źródło: własne