U15/2004: ''Nie chcę składać deklaracji'' - trampkarze inaugurują nowy sezon

Kolejna z naszych drużyn inauguruje nowy sezon! Trampkarze z rocznika 2004 występujący w I Lidze Wojewódzkiej w pierwszym starciu o ligowe punkty podejmą na własnym terenie MKS Żory.
Dodajmy, że w przerwie wakacyjnej doszło do zmiany w sztabie szkoleniowym zespołu U15 - trenera Sławomira Podlasa, który przejął drużynę U12, zastąpił Piotr Bogusz. Jego asystentem, a jednocześnie trenerem od przygotowania motorycznego wszystkich naszych zawodników został Jakub Baron.
Tuż przed pierwszym meczem porozmawialiśmy z trenerem Boguszem o przebiegu przygotowań oraz wyznaczonym celu na nadchodzącą rundę.

Trener Piotr Bogusz: Przygotowania do nowego sezonu rozpoczęliśmy na własnych obiektach, potem solidnie przepracowaliśmy obóz w Straszęcinie, a w międzyczasie rozegraliśmy kilka sparingów.

Większość chłopców w tej grupie już znam, albowiem prowadziłem ich kilka lat temu, są też nowi zawodnicy, z czego bardzo się cieszymy. Grupa jest bardzo fajna, zdyscyplinowana, a w treningach widać dobrą rękę trenera Damiana Łukasika. Dodam, że dwóch chłopaków - Mateusz Lipp i Piotr Starzyński trenują już w grupie juniorów młodszych i taki właśnie jest nasz cel, aby przygotować drużynę do gry w Centralnej Lidze Juniorów U17. Myślę, że niebawem kolejni dostaną szanse nie tylko treningów, ale i grania.
Jedyne co może teraz martwić to kontuzje i choroby, które nas nie omijają, ale myślę, że w przeciągu tygodnia, może półtora będziemy już w komplecie.
Jeśli chodzi o same rozgrywki ligowe, wiemy, że spotkamy się z silnymi zespołami i czekamy z niecierpliwością na pierwszy mecz.
Mierzymy wysoko, ale nie chcę składać deklaracji. Więcej będziemy wiedzieć po kilku spotkaniach.

Wyniki meczów kontrolnych:

Ruch Chorzów - Wisłoka Dębica 13:1 (Mucha, Skudlik x2, Rudzki x2, Trzebińczyk, Kabus x2, Kolec x2, Bujok x3)

SMS Stal Mielec – Ruch Chorzów 4:2 (Bujok, Kabus)

Ruch Chorzów – Stal Mielec 2:1 (Żmurko, Bujok)

Ruch Chorzow - MUKP Dąbrowa Górnicza 6:1

Mecz z MKS Żory zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę na Kresach o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy!

Źródło: własne