Polonia Bytom najlepsza w ''Marex Cup'' im. Stanisława Penara /foto/

Hala MORiS w Chorzowie była dzisiaj miejscem wielkich turniejowych emocji. Wszystko to za sprawą kolejnej edycji imprezy "Marex Cup", będącej Memoriałem Stanisława Penara, w której wzięli udział zawodnicy z drużyn U15.

Na zaproszenie niebieskich szkółek Ruchu Chorzów w turnieju wzięło udział osiem drużyn, a najlepszą z nich okazała się ekipa Polonii Bytom, która po rzutach karnych pokonała w finale UKS-u Ruch Chorzów II.

Nasza drużyna w meczu o trzecie miejsce również musiała uznać wyższość rywala po serii "jedenastek" i to Clepardia mogła się ostatecznie cieszyć z trzeciego miejsca. 

Najlepszy zawodnikiem imprezy został wybrany Mateusz Anklewicz z bytomskiej Polonii, statuetka króla strzelców powędrowała do Jana Wójtowicza z UKS-u Ruch Chorzów I, natomiast wyróżnienie dla bramkarza przypadło Oskarowi Jakubowskiemu z UKS-u Ruch II. 

Przyznano również nagrody dla najlepszych zawodników każdej z drużyn, a lista wyróżnionych prezentuje się następująco: 

Kamil Sęk - Polonia Bytom 
Natan Popera - Odra Wodzisław
Szymon Szczepaniak - Ruch Chorzów
Franciszek Okoński - Clepardia
Krystian Bieka - Lechia 06 Mysłowice
Igor Warwas - Wawel Wirek
Oskar Gawroński - UKS Ruch II Chorzów
Antoni Franke - UKS Ruch I Chorzów

WYNIKI SPOTKAŃ:

Faza grupowa:
Ruch Chorzów - UKS Ruch Chorzów 1:0
UKS Ruch II - Wawel Wirek 2:1
Polonia Bytom - Lechia 06 Mysłowice 0:1
Clepardia - Odra Wodzisław 1:0
UKS Ruch I - Polonia Bytom 1:3
UKS Ruch II - Clepardia 1:1
Ruch Chorzów - Lechia 06 Mysłowice 4:0
Wawel Wirek - Odra Wodzisław 1:2
UKS Ruch I - Lechia 06 Mysłowice 5:0
UKS Ruch II - Odra Wodzisław 3:0
Ruch Chorzów - Polonia Bytom 2:2

Mecze drużyn, które zajęły w grupach 3 i 4 miejsce:
UKS Ruch I - Wawel Wirek 2:2 (k. 3:2)
Lechia 06 Mysłowice - Odra Wodzisław 1:2

Półfinały:
UKS Ruch - Ruch Chorzów 2:0
Clepardia - Polonia Bytom 1:1 (k. 1:3)

Mecz o 7 miejsce:
Wawel Wirek - Lechia 06 Mysłowice 1:3

Mecz o 5 miejsce 
UKS Ruch I  - Odra Wodzisław 3:0 

Mecz o 3 miejsce 
Ruch Chorzów - Clepardia 3:3 (3:4)

Finał:
UKS Ruch II - Polonia Bytom 0:0 (k. 6:7) 

Końcowa klasyfikacja: 1. Polonia Bytom, 2. UKS Ruch II Chorzów, 3. Clepardia, 4. Ruch Chorzów, 5. UKS Ruch I Chorzów, 6. Odra Wodzisław, 7. Lechia 06 Mysłowice, 8. Wawel Wirek

Źródło: własne

Zdjęcia: Foto Art 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności