Wracamy na ligowe boiska! - podsumowanie okresu przygotowawczego juniorów i trampkarzy

Wracamy do gry! Na ligowe boiska wybiegną w najbliższy weekend cztery z naszych drużyn - juniorów U19, dwa zespoły U17 oraz trampkarze U5.

Zapraszamy do zapoznania się z krótkim podsumowaniem okresu przygotowawczego wyżej wymienionych drużyn oraz poznania celów, jakie wyznaczają ich trenerzy.

U19: Juniorzy starsi

Drużyna juniorów starszych rozpoczęła przygotowania 6 lipca, na własnych obiektach w Chorzowie zorganizowany był obóz dochodzeniowy, który zakończył się integracją zawodników na kręgielni.

- Myślę, że okres przygotowawczy został solidnie przepracowany i pomimo braku obozu, udało się zorganizować odpowiednie warunki u nas, na chorzowskich obiektach.- mówi trener Mateusz Michalik. 
Nasza drużyna rozegrała  w tym czasie pięć sparingów oraz wzięła udział w Turnieju im. Ernesta Pohla w Zabrzu  Zmagania te zakończyły się zwycięstwem ,,Niebieskich’’. Wygrana w tym mocno obsadzonym turnieju jest wielką motywacją do pracy dla chłopaków. Ponadto bardzo wymagające sparingi dały odpowiedź na wiele pytań dotyczących umiejętności chłopców oraz podejmowanych przez nich decyzji. - cieszy się opiekun drużyny.

Cel drużyny na nadchodzący sezon:
-Nie będziemy ukrywać, że w każdym meczu chcemy grać o pełną pule punktów. Celem jest rozegranie 17 jak najlepszych meczy i jeśli po rundzie jesiennej uda zająć się jedną z dwóch pierwszych lokat w tabeli to możemy powiedzieć, że nasze oczekiwania zostały spełnione. - mówi trener Michalik.

Dodajmy, że w przerwie ostatniego meczu Ruchu z Wartą Gorzów Wielkopolski nasza drużyna otrzymała "na szczęście" w walce o Makroregion z rąk prezesa Seweryna Siemianowskiego plecaki. W imieniu całej ekipy odebrali je Nikodem Kokot, Bartek Musiolik oraz Daniel Lankocz. 

16.08, godz. 10.00 - Ruch Chorzów S.A – BTS Rekord Bielsko Biała (boisko boczne)

U-17 Centralna Liga Juniorów Młodszych

Po 6 tygodniowym okresie przygotowawczym do walki w Centralnej Lidze Juniorów staje rónież drużyna prowadzona przez trenera Pawła Drapałę.

- Okres przygotowawczy przebiegł bez żadnych komplikacji, jest bardzo wiele momentów, które napawają mnie optymizmem przed sezonem. Do jednego z nich należy sparing z Cracovią. Chłopcy pokazali wielkie serducho do walki. Wtedy zauważyłem, że mam do czynienia z grupą, która ma w sobie bardzo duży potencjał. - mówi trener drużyny.

Sztab szkoleniowy dobrał na sparingpartnerów bardzo mocnych rywali. Drużyna rozegrała w sumie pięć spotkań kontrolnych. - Gra z takimi zespołami jak GKS Tychy, MSK Zilina, Cracovia Kraków, Korona Kielce i Wisła Kraków pomoże chłopcom w rywalizacji w bardzo trudnej lidze.- podsumowuje szkoleniowiec.

Cel drużyny na nadchodzący sezon:
- Przede wszystkim nastawienie na zbieranie punkcików w każdym meczu, a na koniec zobaczy się na jakim miejscu skończymy.

15.08, godz. 12.00 - Raków Częstochowa – Ruch Chorzów S.A (boisko boczne)

U-17 II Wojewódzka Liga Juniorów Młodszych

Podopieczni trenera Daniela Tukaja w trakcie okresu przygotowawczego trenowali na obiektach w Chorzowie, całość przebiegła bez żadnych komplikacji.
- Okres przygotowawczy zakończyliśmy bez urazów co bardzo cieszy. Dobra frekwencja i odpowiednio wykonana praca zaowocują dobrą grą w trakcie sezonu. - mówi szkoleniowiec.
Chłopcy rozegrali cztery mecze kontrolne, które miały przygotować ich do trudów pojedynków w II Wojewódzkiej Lidze Juniorów Młodszych.

Cele drużyny na nadchodzący sezon:
- Cel dla nas, jako dla drużyny wspierającej występującej w Centralnej Lidze Juniorów jest utrzymanie się w lidze. Ewentualny wynik ponadto, a więc zdobycie miejsca promującego awans do ligi wyżej będzie miłą niespodzianką. - podkreśla trener Tukaj.

15.08, godz. 09.00  Ruch Chorzów S.A – UKS Ruch Chorzów (Kresy)

U-15 II Wojewódzka Liga Trampkarzy

Po okresie przygotowawczym nadchodzi czas na zmagania w pojedynkach ligowych i naszych trampkarzy prowadzonych przez Piotra Bogusza. Drużyna rozegrała pięć meczów sparingowych, w których mierzyła się z zazwyczaj starszymi rocznikami. Sztab szkoleniowy zapowiada, że liga będzie w tym sezonie bardzo mocna, jednakże całość okresu została przepracowana bez żadnych zakłóceń, więc podchodzą do niego bez niepotrzebnych obaw.  Trenera Bogusza martwi najbardziej frekwencja w okresie urlopowym, - Wielkie pochwały należą się wszystkim chłopcom, którzy przetrenowali cały okres przygotowawczy, czekamy teraz na pozostałych zawodników, którzy aktualnie przebywają na urlopach.

Cele drużyny na nadchodzący sezon:
- W każdym meczu zaprezentowanie się na jak najwyższym poziomie oraz przygotowanie zawodników do rywalizacji na jak najwyższym poziomie w przyszłości. - mówi szkoleniowiec drużyny.

U-15 II Wojewódzka Liga Trampkarzy
16.08, godz. 13.00 - GKS GIEKSA Katowice – Ruch Chorzów S.A

 

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności