U15:,,Każdy mógł coś wziąć dla siebie'' - Podsumowanie sezonu trampkarzy


Trampkarze, którzy rozgrywali swoje mecze w II lidze wojewódzkiej zajęli w zakończonej rundzie miejsce na najniższym stopniu podium. Po 14 kolejkach na ich koncie widnieje liczba 30 punktów, które zdobyli dzięki 10 zwycięstwom. Wysokie miejsce mogą zawdzięczać swojej dobrej grze obronnej, bo tracąc jedynie 18 bramek byli najszczelniejszą defensywą w lidze. Za to wysokie liczby są po drugiej stronie, bo licznik goli zdobytych zatrzymał się na liczbie 48.

 

Trener Piotr Bogusz: Graliśmy w drugiej lidze, w której był przyzwoity poziom. Zaprezentowaliśmy się dobrze piłkarsko. Wyniki były różne, ale to nie był priorytet, zwłaszcza w tej kategorii wiekowej. Staraliśmy się grać wysokim pressingiem, na co rywal często odpowiadał długimi piłkami, z którymi mieliśmy problemy. Chłopcy dobrze się rozwijali, część miała okazję przekonać się jak wygląda trenowanie i gra w drużynie U17. To było naszym głównym założeniem, aby przygotować chłopców na przejście do kategorii juniora młodszego. Myślę, że każdy mógł z naszych treningów coś wziąć dla siebie i się rozwinąć. Oczywiście jedni robili to szybciej, a inni wolniej, bo tak działa fizjologia w tym wieku. Pozytywnym aspektem jest fakt, że większość chłopców zostaje w naszym klubie, a do nas dołączą nowi zawodnicy, którzy dobrze wypadli na testach naborowych. Chłopcy z rocznika 2008 wciąż będą z nami współpracować i na nich będzie budowana nowa drużyna w przyszłym sezonie w połączeniu z zawodnikami, którzy przyjdą do nas z drużyny trenera Damiana Łukasika. Jest szansa na to, że ktoś z tej grupy zagra na najwyższym poziomie, ale do tego chłopcy muszą mieć ten sam zapał przez cały czas, bo współpraca z nimi była przyjemnością.

 Źródło: własne

 

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności