Przemek Bargiel zagrał w Reprezentacji Polski!

Zawodnik naszej Akademii, Przemysław Bargiel wystąpił w Reprezentacji Polski do lat 15, która 11–go listopada w Mniowie oraz dwa dni później w Strawczynie rozegrała dwumecz z kadrą narodową rówieśników z Irlandii.

W pierwszym ze spotkań Przemek przebywał na boisku do 65 minuty, w drugim zagrał w pełnym wymiarze czasowym i zaliczył asystę przy drugiej bramce. Oba mecze zakończyły się zwycięstwem Polski 2:1.

O wrażeniach naszego zawodnika ze zgrupowania oraz meczów międzypaństwowych można przeczytać w rozwinięciu. Zapraszamy do lektury!

Przemysław Bargiel – środkowy pomocnik

Atmosfera na zgrupowaniu była bardzo dobra – wszyscy trzymali się razem i byli jednością. Trener od samego początku podkreślał, że przyjechaliśmy tam ciężko pracować i rozegrać dwa dobre mecze. Treningi były typowo taktyczne, ale bardzo dynamiczne. Dużo też rozmawialiśmy ze sobą. Przed pierwszym meczem byłem bardzo zestresowany, zresztą jak każdy w drużynie. Dla wszystkich był to debiut i pierwsze takie przeżycie, tłumy kibiców, hymn państwowy. Początkowo nie potrafiłem się odnaleźć na boisku – to zupełnie inne tempo gry niż w meczach ligowych, a dodatkowo musiałem jako kapitan kontaktować się z drużyną. Po pierwszej połowie większość z nas nie miała sił. Drugi mecz był już inny. Emocje nieco opadły, więc grało się dużo lepiej. Po dobrej pierwszej połowie trener motywował nas, żeby druga była jeszcze lepsza. Przy tak szybko  i fizycznie grającym rywalu najlepszą taktyką okazała się gra z kontry i uniemożliwianie Irlandii budowania ataków pozycyjnych, co udało się nam bardzo dobrze. Wygraliśmy dwa razy i to bardzo cieszy.

Różnica pomiędzy meczami w klubie a tymi w reprezentacji jest ogromna. Przede wszystkim w tempie spotkania. Fizycznie, psychicznie trzeba być bardzo dobrze przygotowanym i skoncentrowanym w 100%. Nie można odpuścić nawet na centymetr, bo każdy najmniejszy błąd, strata powoduje kontratak przeciwnika.

Gra w reprezentacji Polski to dla mnie wielkie wyróżnienie, doświadczenie i nauka, która z jednej strony dodała mi pewności siebie, z drugiej pokazała co muszę starać się lepiej, a zwłaszcza szybciej robić podczas pracy na treningach i we wszystkich meczach - powiedział po powrocie Przemysław Bargiel.

Źródło: własne

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności