CLJ U17: ''Walczyliśmy o pełną pulę'' - w Lubienie gra lepsza od wyniku

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17

  ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH CHORZÓW 2:0 

Trener Paweł Drapała: Pierwszy mecz inauguracyjny niestety przegrywamy na ciężkim terenie w Lubinie. Trzeba jednak powiedzieć, że chłopcy zawiesili drużynie przeciwnej wysoko poprzeczkę, bo mecz był szybki, pełen zaangażowania i determinacji. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Na początku drugiej straciliśmy bramkę, jednak cały czas walczyliśmy o pełną pulę, bo wierzyliśmy, że możemy ten mecz wygrać. Pod koniec spotkanie Zagłębie podwyższyło wynik po strzale z dystansu i niestety wracamy do Chorzowa bez punktów. Może Lubin miał więcej klarownych sytuacji, ale chciałbym podziękować drużynie, bo spotkanie stało na wysokim poziomie i każdy dał z siebie wszystko. Jestem dumny z postawy moich zawodników. 

U17: ''Jestem zbudowany postawą zawodników'' - Centralna Liga Juniorów czas start!

Drużyna juniorów młodszych występująca w Centralnej Lidze Juniorów zainauguruje dziś rundę wiosenną. W pierwszym, wyjazdowym spotkaniu zmierzy się z liderem jesieni, Zagłębiem Lubin. 

O podsumowanie przygotowań do rozgrywek poprosiliśmy trenera Pawła Drapałę.

Trener Paweł Drapała: Na pewno zimowy okres przygotowawczy dla drużyny i trenera jest komfortowy, bo mamy dużo czasu, aby pracować nad deficytami. Rozegraliśmy sparingi z naprawdę wymagającymi zespołami, które pokazały, że możemy nawiązać rywalizację  z renomowanymi markami, które poziomem są zbliżone do rywali z naszej grupy Centralnej Ligi Juniorów.

U17: AP&UKS jako drużyna ''Marex Chorzów'' z brązowym medalem MMP w futsalu!

Drużyna "Marexu Chorzów" w skład której weszli zawodnicy naszej Akademii oraz UKS-u Ruch Chorzów została brązowym medalistą Mistrzostw Polski w futsalu U17, a tak wysoki wynik drużyny prowadzonej przez trenerów Daniela Tukaja oraz Wojciecha Dobrzyńskiego dla wielu był sporą niespodzianką! 

Turniej stał na dobrym poziomie – podsumował selekcjoner reprezentacji Polski w futsalu, Błażej Korczyński. - ... Marex wywalczył swój sukces. Widać było, że jest zbudowany na zawodnikach grających na trawie, ale chłopcy pokazali charakter.

''Niebiescy'' z awansem do finału MMP w futsalu!

''Niebieska'' drużyna Marex Chorzów, w skład której wchodzą zawodnicy U17 naszej Akademii oraz UKS-u Ruch Chorzów wywalczyła dziś awans do Finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu! 

Droga do finału, który odbędzie się w Białymstoku w dniach 12 - 14 lutego br. wiodła przez dwie fazy eliminacyjne, które odbyły się w Siemianowicach Śląskich.

W pierwszej z nich Marex Chorzów prowadzony przez trenera naszej AP Daniela Tukaja oraz Clearexu Chorzów, Wojciecha Dobrzyńskiego zmierzył się z Gwiazdą Ruda Śl., FC Siemianowice Śl, Rekordem Bielsko - Biała oraz Piastem Gliwice, natomiast w drugiej z  AZS UŚ Katowice, MKS-em Trzebinia oraz SMS-em Solne Miasto Wieliczka. W obu fazach Marex Chorzów zajął premiowane awansem drugie miejsce w tabeli.

Poprawiono: niedziela, 17, styczeń 2021 17:50

Odsłony: 578

Czytaj więcej: ''Niebiescy'' z awansem do finału MMP w futsalu!

CLJ U17: ''Mogliśmy urwać więcej punktów'' - trener Paweł Drapała o rundzie jesiennej

Drużyna juniorów młodszych U17 rozgrywająca mecze w Lidze Centralnej zgromadziła na swoim koncie 17 punktów, na które złożyło się pięć wygranych, dwa remisy oraz siedem porażek. Pozwoliło to w końcowej klasyfikacji na zajęcie szóstego miejsca w tabeli. 
Niebiescy trafiali do siatki rywali 17 razy, natomiast rywale 24, przy czym zdobycze bramkowe jak i straty rozdzieliły się po równo się na pojedynki domowe i wyjazdowe (w tych drugich nasz zespół stracił o jedną bramkę więcej).

Trener Paweł Drapała: Można powiedzieć, że cel został osiągnięty, bo utrzymaliśmy się w Lidze Centralnej. Był to cel minimum, jaki chcieliśmy uzyskać, ale myślę, że drużyna i ja jako trener liczyła na trochę więcej.

U17: ''Stać nas na lepszy wynik'' - trener Daniel Tukaj o rundzie jesiennej

Kolejne z podsumowań poświęcone zostanie juniorom młodszym U17 występującym w II Lidze Wojewódzkiej, którzy uplasowali się w tabeli tuż za podium. Podopieczni trenera Daniela Tukaja zaliczyli sześć zwycięstw, dwa remisy i sześć porażek. Taki stan rzeczy przełożył się na 20-to punktową zdobycz przy zdobyciu 50 bramek i stracie 34. 

Trener Daniel Tukaj: Osiągnęliśmy swój cel, jakim było utrzymanie się w lidze, grając w wielu spotkaniach jako rocznik młodszy. Jednak analizując nasze mecze to trzeba powiedzieć, że stać nas było na o wiele lepszy wynik..

Poprawiono: poniedziałek, 30, listopad 2020 12:24

Odsłony: 517

Czytaj więcej: U17: ''Stać nas na lepszy wynik'' - trener Daniel Tukaj o rundzie jesiennej

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ROZGRYWKI LIGOWE

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności