CLJ U17: ''Przeciwnicy byli konkretniejsi'' - Przegrywamy decydujący mecz z Tychami

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17

Ruch Chorzów - GKS Tychy 1:3

Trener Paweł Drapała: Przed meczem mieliśmy szansę i nadzieję na utrzymanie. Warunkiem była wygrana, ale niestety ponieśliśmy porażkę z Tychami 3:1 i spadamy dwie kolejki przed końcem Centralnej Ligi Juniorów U17. Szkoda, bo granie na najwyższym szczeblu rozgrywek w tej kategorii wiekowej, to prestiż i rozwój, bo mierzymy się z najlepszymi drużynami. Trzeba powiedzieć, że w tym sezonie odbiegaliśmy od rywali umiejętnościami. Jeśli chodzi o sam mecz to optycznie wyglądał na wyrównany. Każda ze stron stwarzała swoje sytuacje. Przeciwnicy byli jednak bardziej konkretni i wykorzystywali nasze bardzo proste błędy. Niestety nie da się wygrać meczu robiąc takie błędy. Przebieg spotkania to dużo naszego ataku pozycyjnego, z którego nie za wiele udało nam się wskórać. Nie potrafiliśmy stworzyć sobie przewagi na połowie rywala. Koniec końców zasłużenie przegraliśmy to spotkanie.

U17: ''Najważniejsze są trzy punkty'' - zwyciężamy w derbach Chorzowa

II WOJEWÓDZKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

Ruch Chorzów - Józefka Chorzów 2:0

Trener Daniel Tukaj: Na pewno liczyliśmy, że będzie to łatwiejsze spotkanie. Przeciwnik jednak oprócz obrony własnej bramki, próbował również zaszkodzić nam poprzez konstruowanie swoich akcji. Pomimo wielu stworzonych sytuacji udało nam się zdobyć tylko dwie bramki. Najważniejszą są dzisiaj jednak trzy punkty, które dopisujemy do swojego konta.

Poprawiono: niedziela, 07, listopad 2021 13:52

Odsłony: 215

CLJ U17: ''Dziękuję za walkę'' - Górnik górą w derbach

Górnik Zabrze - RUCH CHORZÓW 3:2

Trener Paweł DrapałaKolejna przegrana z Górnikiem Zabrze. Pierwsza połowa trochę bojaźliwa w naszym wykonaniu, gdzie głównie skupialiśmy się na kontrze i odbiorze piłki. Efektem tego Szymon Bębenek wyszedł po kontrze sam na sam i został sfaulowany w polu karnym. Skutecznie egzekwujemy rzut karny i pod koniec pierwszej połowy łapiemy kontakt. W drugiej połowie dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce i stwarzaliśmy sobie coraz lepsze sytuacje. Niestety nie potrafimy udokumentować tego trafiając na remis. Za to Górnik skarcił nas trzecim golem. Mecz kończy się wynikiem 3:2. Był to ciężki mecz z drużyną o sporych umiejętnościach. Dziękuję drużynie za walkę i ambicję, bo tego odmówić im nie można nigdy.

Poprawiono: wtorek, 02, listopad 2021 20:21