U17/JM II: ''Ci, którzy zostali musieli wykonać podwójną robotę'' - czerwona kartka i wygrana w Częstochowie

II WOJEWÓDZKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

SKRA CZĘSTOCHOWA - RUCH CHORZÓW 0:2

Trener Daniel Tukaj: Bardzo trudne spotkanie - po pierwsze ze względu na porę meczu rozgrywanego w Częstochowie, po drugiej z powodu twardego boiska, które utrudniało nam płynność w grze. Jednak od początku prowadziliśmy grę, stwarzaliśmy sytuacje, których nie potrafiliśmy niestety przed przerwą wykorzystać, przez co schodziliśmy do szatni z wynikiem bezbramkowym. W drugiej połowie udało się nam zdobyć gola, zostaliśmy jednak osłabieni czerwoną kartką, której nie chciałbym komentować. Spowodowało to, że ci, którzy pozostali na boisku musieli wykonać podwójną robotę.

U17/CLJ: ''Nie było szans na zgarnięcie trzech punktów'' - porażka we Wrocławiu

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17

FC WROCŁAW ACADEMY - RUCH CHORZÓW 5:2

Trener Mateusz Michalik: Zagraliśmy dzisiaj słabe spotkanie. Trzeba to sobie pwoiedzieć prosto w oczy. Pomimo tego, że początek był obiecujący, bo wyszliśmy na prowadzenie, to błędy jakie przytrafiały się nam w defensywie nie mają prawa występować na poziomie piłki juniorskiej. Każde zagranie przeciwnika, każde kopnięcie piłki do przodu powodowało w naszych poczynaniach niepewność, brak zdecydowania, a nawet nie potrafiliśmy wybić piłki, którą mieliśmy na nodze. Rywale nie zaprezentowali dzisiaj wybitnego futbolu, natomiast byli bardzo skuteczni i prostymi środkami potrafili przedrzeć się pod naszą bramkę.

U17/JM II: ''Wygraliśmy zasłużenie, choć nie ustrzegliśmy się błędów'' - zwycięstwo po nerwowej końcówce

RUCH CHORZÓW - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 3:2

Trener Daniel Tukaj: Zagraliśmy dzisiaj dobry mecz. Spodziewaliśmy się, że Zagłębie przyjedzie do Chorzowa zdeterminowane i z wielką wolą zwycięstwa, jednak i my od początku chcieliśmy to spotkanie wygrać. Myślę, że kluczem to zwycięstwa była dzisiaj agresywna gra. Rywale starali się nam zagrozić kontrami i to zaraz na początku im się udało - jedna szybka akcja sprawiła, że przegrywaliśmy 0:1. Chłopcy się jednak nie załamali i konsekwentnie dążyli do zdobycia bramki.