U-17/Makroregion:''Musimy być bardziej wyrafinowani'' - karne pogrążyły Niebieskich /foto/

MAKROREGIONALNA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

MIEDŹ LEGNICA - RUCH CHORZÓW 3:2

Juniorzy młodsi rozpoczęli rozgrywki w lidze makroregionalnej wyjazdowym spotkaniem z Miedzią Legnica. Niebiescy do przerwy prowadzili po golach Kuczyńskiego i Winciersza 2:0, jednak druga połowa należała już do gospodarzy. Miedziowi wykorzystali dwa rzuty karne, a dokładając jeszcze jedno trafienie ostatecznie pokonali nasz zespół 3:2.

Trener Mateusz Michalik: Początek meczu z obydwu stron był bardzo emocjonalny - dużo nerwowości, niedokładności jeśli chodzi o operowanie piłką oraz walki w środku pola. Po piętnastu minutach zaczęliśmy grać to, czego oczekujemy. Utrzymywaliśmy się przy piłce, wychodziliśmy na pozycje, a po odbiorze konstruowaliśmy szybkie kontrataki. Stworzyliśmy kilka ciekawych akcji, po których zdobyliśmy dwie bramki - pierwsza z nich padła po dobrze rozegranym rzucie rożnym, a druga po fantastycznym uderzeniu z 25 metrów Mateusza Winciersza.

Obydwa gole zbudowały nas mentalnie i do przerwy dominowaliśmy już na boisku. Szkoda, że na początku drugiej połowy nie wykorzystaliśmy kolejnych sytuacji, bo gdybyśmy dołożyli trzecie trafienie przeciwnicy pewnie by się już nie podnieśli. Tymczasem w 60 minucie, po przypadkowym rzucie karnym, Miedź zdobyła bramkę kontaktową, która dodała im wiary w to, że ten mecz może jeszcze co najmniej zremisować. My natomiast pogubiliśmy się w defensywie, mieliśmy problemy z rozegraniem i zbyt łatwo straciliśmy kolejne dwa gole. Podsumowując to spotkanie nie chciałbym go rozpatrywać jako najważniejsze w sezonie. Jeden mecz wszystkiego nie pokaże. Tak, jak mówiłem, ta liga jest bardzo specyficzna, konieczna jest konsekwencja w grze defensywnej. Musimy patrzeć w przyszłość - przed nami jeszcze 13 kolejek i skóry na pewno tanio nie sprzedamy. Umiejętności w drużynie są, to nie podlega dyskusji. Musimy być tylko bardziej wyrafinowani.

Miedź Legnica - Ruch Chorzów 3:2 (0:2)

Bramki Ruch Chorzów: Kuczyński 16', Winciersz 25'

Bramki Miedź Legnica: 60'(karny), 70', 73'(karny)

Skład: Bury - Machała, Jaworski, Rocki, Kuczyński (73'Bąk), Winciersz, Wdowik (70' Podstawa), Krawczyk, Rudek, Bogusz, Wach

Rezerwowi: Byszewski, Podstawa, Bąk, Nowak, Strzelec

Żółte kartki: Wdowik

Następny mecz: 25.03, godz. 13.00 Ruch Chorzów - Stal Brzeg

Źródło: własne

Foto: S. Manjura

  Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji  Wszelkie prawa zastrzeżone                                                                                                                                                                                    - Wykonanie Michał Brzozowski