U-17 Makroregion / Podsumowanie: kapitalny bilans bramkowy, historyczny awans na Mistrzostwa Polski!

Przez dłuższy czas rozgrywek Ligi Makroregionalnej Niebiescy plasowali się tuż za lub na niższych stopniach podium. Kiedy jednak, na cztery mecze przed zakończeniem rundy, wskoczyli na miejsce pierwsze, nie oddali go już do końca. Ba! Na dwie kolejki przed końcem ligi zapewnili sobie awans do Finału Klubowych Mistrzostw Polski i, dodajmy, jest to pierwszy, historyczny awans juniorów młodszych w historii naszego Klubu!

Dobre złego początki - dziś możemy to już powiedzieć z całą pewnością. Niebiescy przegrali pierwszy mecz w Makroregionie, ale potem było już tylko lepiej.

Podczas trzynastu pozostałych spotkań nasza drużyna wyższość rywala musiała uznać jeszcze tylko jeden raz. W pozostałych 10 meczach schodziła z boiska zwycięska, a w kolejnych dwóch padał wynik remisowy. Wszystko to złożyło się na dorobek 32 punktów i jest to wynik o 4 oczka lepszy od tego, jaki osiągnęła druga drużyna w tej lidze, Górnik Zabrze. Nasz zespół uzyskał też kapitalny bilans bramkowy. Niebiescy trafiali do siatki przeciwnika 52 razy, sami z kolei stracili zaledwie 10 goli

Osiągnięty wynik zapewnia Niebieskim udział w Lidze Makroregionalnej w sezonie 2017/2018. Druga ze śląskich drużyn, czyli Górnik, zmierzy się ze zwycięzcą I Ligi Wojewódzkiej, Tyskim Sportem - o być albo nie być w Makroregionie zadecyduje tutaj baraż.

Tymczasem dziś naszą drużynę czeka pierwszy pojedynek półfinałowy - przeciwnikiem w meczu wyjazdowym będzie zwycięzca grupy D, Motor Lublin. Spotkanie rewanżowe odbędzie się w sobotę, 17 czerwca na boisku bocznym przy ul. Cichej 6. Serdecznie zapraszamy na ten mecz! Liczymy na wsparcie naszych kibiców!

Trener Mateusz Michalik: Myślę, że trzeba zacząć od tego, że chłopcy wykonali kawał świetnej roboty na treningach, co zaowocowało mistrzostwem w Lidze Makroregionalnej. Jest to duży sukces w historii naszego Klubu - jesteśmy po raz pierwszy w czwórce najlepszych drużyn juniorów młodszych w Polsce! Początek ligi był dosyć ciężki, bo pechowo przegraliśmy mecz w Legnicy, ale powiedziałem wtedy chłopakom, że takie spotkania tylko i wyłącznie budują ich psychikę, a w kolejnych na pewno będzie lepiej. Nasza forma rosła z tygodnia na tydzień. Myślę, że chłopcy uwierzyli, że jesteśmy w stanie wygrać tę ligę po bardzo dobrych spotkaniach z Miedzią Legnica (4:0) i  z Górnikiem Zabrze, gdzie odnieśliśmy bezapelacyjne zwycięstwo 3:0. Istotne jest to, że wraz z Lechem, który występował w grupie B Ligi Makroregionalnej, kończymy ligę z najlepszym bilansem bramkowym (+42). To świadczy o tym, że w każdym spotkaniu to my dyktowaliśmy warunki, zawsze staraliśmy się grać o pełną pulę i tworzyć kreatywne akcje, które kończyły się niejednokrotnie pięknymi bramkami. Uważam, że naszą siłą jest kolektyw. Przez osiem spotkań z rzędu jesteśmy niepokonani. To na pewno buduje mentalnie chłopaków - żadna porażka nie zbuduje tak dobrej atmosfery jak najniższe zwycięstwo. Wiemy, że jesteśmy w stanie osiągnąć coś więcej. Zespół cały czas się rozwija, każdy zostawia na boisku dużo potu, serca i jakości. Przed meczem półfinałowym tonujemy nastroje, patrzymy z pokorą w przyszłość i staramy się jak najlepiej przygotować. Nie pompujemy balonika. Czeka nas spotkanie z drużyną wymagającą, która na pewno zawiesi wysoko poprzeczkę.

Trener Mateusz Markiewicz: Przychylam się do wypowiedzi trenera Michalika odnośnie ogromnej pracy, którą zarówno chłopcy, jak i my włożyliśmy w osiągnięcie tego wyniku. Na pewno sukcesem jest to, że w ciągu roku udało się nam stworzyć od podstaw drużynę, która zarówno pod względem motorycznym, piłkarskim, jak i wolicjonalnym potrafiła wznieść się na wyżyny swoich umiejętności i odnieść zwycięstwo w wymagającej Lidze Makroregionalnej.  Statystyki mówią same za siebie - potrafimy grać ofensywnie, otwarty futbol, stwarzać wiele ciekawych i składnych akcji bramkowych, tracąc przy tym niewiele bramek. Rok poprzedni pomógł nam zdobyć pewne doświadczenie, które teraz zaowocowało w postaci półfinału Mistrzostw Polski. Cieszy na pewno fakt, że każdy z piłkarzy w naszej drużynie podniósł swoje umiejętności indywidualne, co na pewno będzie miało pozytywny wpływ na dalszy jego rozwój. To jest priorytetem naszej Akademii.

Wszystkie wyniki: TUTAJ

Źródło: własne

  Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji  Wszelkie prawa zastrzeżone                                                                                                                                                                                    - Wykonanie Michał Brzozowski