U-17/CLJ: ''Zimny prysznic wszystkim się przyda'' - w Legnicy gra lepsza od wyniku

LIGA CENTRALNA U-17

MIEDŹ LEGNICA - RUCH CHORZÓW 5:1

Trener Mateusz Michalik: Paradoksalnie rozegraliśmy całkiem przyzwoite spotkanie. Wynik nie obrazuje tego, co działo się na boisku. W pierwszej połowie, pomimo bardzo szybko straconej bramki potrafiliśmy się zmobilizować i do przerwy dyktować warunki, kreować akcje i utrzymywać się przy piłce. W tym okresie gry przeciwnicy nie zagrozili nam ani razu, natomiast my mieliśmy ogromne problemy z wykończeniem sytuacji bramkowych. Druga połowa także nie zaczęła się dla nas optymistycznie, bo szybko straciliśmy gola. Z drużyny zeszło powietrze, a w ciągu kolejnych ośmiu minut dostaliśmy kolejne dwie bramki, które były efektem błędów w defensywie.

Trochę czasu minęło zanim się otrząsnęliśmy i dopiero w końcówce spotkania zaatakowaliśmy odważniej, próbowaliśmy zdobyć gola, ale zostaliśmy skarceni akcją z kontry. Myślę, że taki zimny prysznic wszystkim się przyda, bo chyba niektórzy za bardzo uwierzyli w siebie. Zwracałem chłopakom uwagę, że poziom piłkarski kolejnych spotkań będzie rósł, ponieważ będziemy się mierzyć z coraz to lepszymi przeciwnikami.

Miedź Legnica - Ruch Chorzów 5:1  (1:1)

1:0 - 1 min.
1:1 - Rudek, 33 min.
2:1 - 41 min.
3:1 - 48 min.
4:1 - 49 min.
5:1 - 80 min.

Skład: Brzozowski, Mazurek, Rocki, Gierut, Przybyła (73' Zajączkowski), Rudek, Gemborys (47' Kuzera), Kokot (55' Głowa), Nowak, Strzelec, Kalisz (63' Kaletka) 

Rezerwowi: Gniełka, Zajączkowski, Kaletka, Kuzera, Głowa,

Żółte kartki: ---

Następny mecz: 16.09, godz. 14.00 Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin

Źródło: własne

  Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji  Wszelkie prawa zastrzeżone                                                                                                                                                                                    - Wykonanie Michał Brzozowski