U17/CLJ: ''Byliśmy nieprzewidywalni'' - zasłużone zwycięstwo w Opolu

LIGA CENTRALNA U-17

MKS MOSIR OPOLE - RUCH CHORZÓW

Trener Mateusz Michalik: Bardzo ciekawa pierwsza połowa w naszym wykonaniu. Większość czasu utrzymywaliśmy się przy piłce i trzeba przyznać, że zdobyliśmy trzy piękne, filmowe bramki. Pierwsza  - po fantastycznym uderzeniu z dystansu Gieruta - piłka odbiła się od spojenia i wpadła w górną siatkę, druga - po kilkunastu podaniach i precyzyjnym wykończeniu Rudka, a trzecia po kombinacyjnie rozegranym rzucie wolnym. Na pewno jest to ogromny plus tego meczu, bo byliśmy nieprzewidywalni dla przeciwnika, przez co nie potrafił ona nadążyć za naszą kreatywną grą. Obraz zamazuje nam zbyt łatwo stracona bramka przed końcowym gwizdkiem pierwszej połowy.

W drugiej odsłonie mieliśmy zbyt dużo przestoju w grze, zaczęła wkradać się nerwowość w defensywie i przeciwnicy coraz częściej dochodzili do głosu. Na szczęście czwarta bramka zamknęła to spotkanie i zasłużenie wywozimy z Opola trzy punkty.

MKS MOSiR Opole - Ruch Chorzów 1:4 (1:3)

0:1 - Gierut, 10 min.
0:2 - Rudek, 16 min.
0:3 - Mazurek, 24 min.
1:3 - 38 min.
1:4 - Rudek, 67 min.

Skład: Aksamit, Mazurek, Przybyła (69' Kuzera), Machulec, Rocki, Gierut, Rudek (69' Bąk), Gemborys, Kaletka (50' Kalisz), Nowak (60' Głowa), Strzelec

Rezerwowi: Brzozowski

Żółte kartki: --

Następny mecz: 14.10, godz. 15.00 Ruch Chorzów - Stilon Gorzów

Źródło: własne