U17/JM I: ''Nastawiliśmy się na kontrataki'' - Rozwój górą

I WOJEWÓDZKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

RUCH CHORZÓW - ROZWÓJ KATOWICE 1:6

Trener Łukasz Joniec: Początek meczu był obiecujący, bo mieliśmy trzy sytuacje - w poprzeczkę trafił Jankowski, Siwek przestrzelił z ośmiu metrów, a Tyfel z dziesięciu uderzył w środek bramki. Rozwój również stworzył sobie okazję i zamienił ją na bramkę. W kolejnych minutach mecz był w miarę wyrównany, ale to rywale zdobyli drugiego gola i taki wynik utrzymał się do przerwy. Przeciwnicy dobrze wyglądali w ataku pozycyjnym, grali na jeden, dwa kontakty przy dużej wymienności pozycji w ofensywie. My z kolei nastawiliśmy się na kontrataki. W drugiej połowie mieliśmy nadzieję na doprowadzenie do remisu, jednak Rozwój szybko zdobył trzecią i czwartą bramkę.

Szybszy powrót, lepsze krycie i ustawienie w defensywie mogły nas od tego uchronić. Podobnie jak w pierwszej części meczu to Rozwój był w większym posiadaniu piłki, a nam udało się zdobyć jednego gola - Kuba Stępięń trafił z 16 metrów po ciekawej akcji i kilku ładnych podaniach. Przegrywamy 1:6, a za tydzień czeka nas ostatni mecz w tej rundzie z Czarnymi Góral Żywiec.

Ruch Chorzów - Rozwój Katowice 1:6 (0:2)

Bramki Ruch Chorzów: Stępień 77'

Skład: Gniełka (65' Żerdziński) - Gatrzkie, Turoń, Lankocz, Miarka (65' Mazurek P.), Milewski (65' Jachna), Stępień, Siwek (75' Wypior), Jankowski (52' Niemczyk), Tyfel (52' Widawski), Zajączkowski (52' Spodzieja)

Następny mecz: 5.11, godz. 11.00 TS Czarni Góral Żywiec - Ruch Chorzów

Źródło: własne