U17/CLJ Podsumowanie: "Ta runda była cenną lekcją" - bezkonkurencyjne Zagłębie, reszta daleko w tyle

Juniorzy młodsi występujący w Lidze Centralnej to kolejny z naszych zespołów, który uplasował się po rundzie jesiennej na podium, a dokładnie na drugim jego stopniu. 

Bezkonkurencyjnym w tej lidze okazało się Zagłębie Lubin, które wygrało wszystkie spotkania i zainkasowało 42 punkty. Zespół prowadzony przez trenerów Mateusza Michalika oraz Pawła Drapałę uplasował się tuż za "Miedziowymi" ze stratą dziewięciu oczek do lidera i przewagą sześciu punktów nad trzecią Miedzią Legnica i dziesięciu oczek nad Górnikiem Zabrze.

W czternastu spotkaniach Niebiescy tryumfowali jedenaście razy, pozostałe trzy zakończyły się zwycięstwem rywali. We wszystkich meczach naszej drużyny padły ogółem 73 bramki - 24 gole zdobyli przeciwnicy, dwa razy więcej, bo 49 zapisali na swoim koncie nasi juniorzy.

Z Centralną Ligą Juniorów U17 pożegnały się drużyny z dwóch ostatnich miejsc i są to BTP Stal Brzeg oraz MKS MOSiR Opole. Stawkę ośmiu zespołów, które wiosną powalczą o awans na Finały Mistrzostw Polski uzupełniły z kolei zwycięzcy barażów, czyli GTV Stadion Chorzów oraz Śląsk Wrocław.

TABELA CENTRALNA LIGA JUNIORÓW

Trener Mateusz Michalik:  Patrząc przez pryzmat rundy jesiennej możemy być zadowoleni z postawy naszej drużyny. W wielu spotkaniach pokazaliśmy nasze nieprzeciętne możliwości i trzeba się cieszyć z wywalczonego drugiego miejsca w lidze. Szanujemy przeciwników i zdajemy sobie sprawę, że Zagłębie Lubin zasłużenie wygrało rundę jesienną, bo prezentowało najbardziej stabilną formę bezdyskusyjnie wygrywając wszystkie mecze. Nie mnie nasza przewaga nad trzecią w tabeli Miedzią Legnica wyniosła sześć punktów, a nad trzecim Górnikiem Zabrze aż 10 oczek. Uważam jednak, że powinniśmy się skoncentrować na sobie, ponieważ jak pokazują statystyki na czternaście ligowych spotkań aż 11 udało się nam wygrać. Warto dodać, że w każdym meczu graliśmy o pełną pulę i żadne spotkanie nie zakończyło się wynikiem remisowym. Wiadomo, że ta liga rządzi się swoimi prawami i budując drużyną w tak krótkim okresie, bo od wakacji, nie jest łatwo od razu przełożyć założenia techniczne i taktyczne na boisko. Myślę, że zawodnicy zrobili spory postęp, coraz swobodniej czują się na boisku, ponieważ poprzez systematyczną pracę podnoszą swoje umiejętności tak techniczne, jak i motoryczne. Na pewno naszą bolączką była gra w defensywie, ponieważ straciliśmy sporo bramek i tutaj mamy ogromne pole do manewru, aby poprawić grę w obronie nie tylko poszczególnych zawodników, ale również całej drużyny. Myślę, że ta runda była dla nas cenną lekcją, a dla chłopaków cennym doświadczeniem. Mamy bogaty materiał do analizy, a przed nami ciężka praca w okresie zimowym. Mamy zaplanowanych wiele gier kontrolnych oraz obóz w Rewalu. Chcemy się przygotować do rundy wiosennej i powalczyć może o coś więcej, niż drugie miejsce. 

Źródło: własne