U17: Jakub Nowak po testach w VFL Bochum: ''Apetyt rośnie w miarę jedzenia''

Jakub Nowak, nasz środkowy pomocnik występujący na co dzień w drużynie juniorów młodszych, w ostatnich pięciu dniach, tj. 24 - 28 stycznia, przebywał na testach w  VFL Bochum. 

Poprosiliśmy Kubę o podzielenie się wrażeniami z pobytu w niemieckim klubie, o czym chętnie nam opowiedział.

Jakub Nowak: Kiedy dowiedziałem się o zaproszeniu na testy było małe zaskoczenie. Nie spodziewałem się, że tak szybko zostanę zauważony przez klub z zagranicy. Nie ukrywam jednak, że pojawiło się samozadowolenie, że udało mi się osiągnąć coś więcej.
W VFL Bochum przebywałem pięć dni, od 24-go do 28-go stycznia. W środę trenowałem z drużyną U17, w czwartek z U-19 w bazie znajdującej się na obrzeżach miasta, natomiast w piątek przeszedłem testy sprawnościowe, w których sprawdzana była moja szybkość, skoczność oraz wytrzymałość.

Zaraz po nich udałem się na trening już w bazie przy stadionie. Dzień później miałem możliwość sprawdzenia się w sparingu zespołu U-19 z FC Mainz. Przebywałem na boisku 45 minut drugiej połowy i zagrałem na pozycji lewego skrzydłowego. Fizycznie na pewno odstawałem, nie było łatwo z dwa lata starszymi chłopakami. Pomimo tego miałem sporo akcji, a trenerzy bardzo mnie chwalili, zresztą sam byłem z siebie zadowolony. Strzeliłem nawet gola, ale nie został on uznany. 
Jeśli chodzi o same treningi, to nie było wielkiej różnicy w porównaniu z tymi w Ruchu. Bochum za tydzień rozpoczyna rozgrywki ligowe i może właśnie dlatego było mniej ćwiczeń siłowych, a więcej szybkich gierek zadaniowych i na utrzymanie się przy piłce.
Początkowo wyjazd do Niemiec traktowałem jako sprawdzian dla samego siebie, aby zobaczyć jak wyglądam na tle innych zawodników. Jednak kiedy trenerzy mnie tak chwalili muszę przyznać, że poczułem, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Na razie jednak nie myślę o opuszczeniu Ruchu. Wszystko okaże się w późniejszym czasie.
Bardzo dziękuję trenerom, którzy prowadzili mnie od początku przygody z piłką, a także teraz Mateuszowi Michalikowi. Chcę także podziękować moim rodzicom, którzy są dla mnie najważniejsi i wspierają mnie na każdym kroku .

Jakub urodził się 3 sierpnia 2001 roku, a do naszej Akademii trafił na początku sezonu 2016/2017 przychodząc z AKS-u Mikołów. Wraz z drużyną  sięgnął w czerwcu ubiegłego roku po Wicemistrzostwo Polski Juniorów Młodszych.

Źródło: własne