U17/CLJ: ''Dziś jest radość, jutro myślimy o kolejnym rywalu'' - bierzemy rewanż na Zagłębiu!

 CENTRALNA LIGA U17 

ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH CHORZÓW 1:6 

Trener Mateusz Michalik: Ogromne brawa dla całej drużyny, bo taki wynik z takim przeciwnikiem na pewno pójdzie w świat. Trzeba przyznać, że klub stworzył nam komfortowe warunki, bo już wczoraj mogliśmy wyjechać na zgrupowanie przedmeczowe. Cieszę się z realizacji zadań taktycznych - dzisiaj było widać, ze jesteśmy o klasę lepszą drużyną. Udało się nam bardzo szybko zdobyć cztery bramki i do końca spotkania kontrolowaliśmy już przebieg wydarzeń na boisku.

Tak, jak powiedziałem kilka dni temu jesteśmy drużyną nieobliczalną i będziemy potrafili rywalizować z każdym przeciwnikiem. Myślę, że te słowa znalazły odzwierciedlenie w dzisiejszym spotkaniu. Bardzo mnie cieszy, że stworzył się fajny, dobrze rozumiejący kolektyw. Dodatkowym motorem napędowym na pewno był występ Mateusza Bogusza, który jak zwykle zagrał na wysokim poziomie i udowodnił, że przewyższa swoich rówieśników. Tak naprawdę jedna jaskółka wiosny nie czyni - dzisiaj jest ogromna radość, od jutra myślimy już o kolejnym rywalu. Nie chciałbym, żeby drużyna zachłysnęła się tym zwycięstwem, ale potraktowała ją jako nagrodę za dotychczasową pracę.

Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów 1:6 (0:4)

0:1 - Bogusz, 10 min.
0:2 - Gemborys, 23 min.
0:3 - Bogusz, 30 min.
0:4 - Gemborys, 32 min.
0:5 - Bogusz, 61 min.
1:5 - 69 min.  
1:6 - Bogusz, 72 min.

Skład: Aksamit. Strzelec, Machulec, Turoń, Rocki, Gierut (80' Głowa), Bogusz, Rudek, Gemborys (65' Kalisz), Iwanek (55' Przybyła), Swikszcz (58' Korbecki)

Rezerwowi:  Gniełka, Mazurek, Gatrzkie

Żółte kartki: ---

Następny mecz: 17.03, godz. 11.00 Ruch Chorzów - Falubaz Zielona Góra

Źródło: własne