U17/JM I: ''Zasługiwaliśmy na remis'' - skromna wygrana Gwarka

I WOJEWÓDZKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

RUCH CHORZÓW - GWAREK ZABRZE 0:1 

Trener Daniel Tukaj: Wiedzieliśmy, że będzie to trudne spotkanie - Gwarek przy ewentualnej porażce z nami mógł się jeszcze uwikłać w grę o utrzymanie - i rywal od początku będzie grał o pełną pulę. Pierwsza połowa pokazała, że za luźno wyszliśmy na boisko i nie potrafiliśmy sobie poradzić z wysokim pressingiem przeciwnika. Po błędzie w rozegraniu Gwarek wyprowadził dobrą kontrę i straciliśmy bramkę. Po korektach w przerwie nasza gra wyglądała już zdecydowanie lepiej, potrafiliśmy już utrzymywać się przy piłce i stwarzać sytuacje, zagrać zdecydowanie agresywniej, co pomagało przy budowaniu akcji. Jednak ponownie powróciła bolączka z ostatnich spotkań - nie wykorzystywanie sytuacji i nie strzelanie bramek spowodowały, że przegrywamy mecz.

O tym, że drużyna Gwarka grała twardo świadczą nasze zmiany, które były wymuszone przez kontuzje, a Mateusz Bąk pojechał do szpitala z rozciętą głową. Brawa dla chłopaków za zaangażowanie i walkę - na remis na pewno zasługiwaliśmy.

Ruch Chorzów - Gwarek Zabrze 0:1 (0:1)

0:1 - 22 min

Skład: Gniełka, Wotala (41' Mazurek), Lankocz, Bąk, Gatrzkie, Bąk (68' Jachna), Miarka, Kokot, Słota (58' Janawa), Perczyk (60' Dąbkowski), Jankowski, Milewski; trenerzy: Daniel Tukaj, Łukasz Joniec

Następny mecz: 09.06, godz. 11.00, Rozwój Katowice - Ruch Chorzów

Źródło: własne