U17/CLJ: ''Spotykamy się z nowym doświadczeniem'' - na inaugurację sezonu Stilon Gorzów

Po juniorach starszych do walki o ligowe punkty przystępują w dniu dzisiejszym juniorzy młodsi, którzy w pierwszym meczu Centralnej Ligi Juniorów U17 powalczą na własnym terenie ze Stilonem Gorzów. 

Tuż przed inauguracją nowego sezonu porozmawialiśmy z trenerem Mateuszem Michalikiem:

Rozpoczęliśmy przygotowania 24 lipca i uważam, że ten okres wykorzystaliśmy maksymalnie, szczególnie na to, aby przekazać chłopakom dużo wiedzy, która na pewno będzie im niezbędna do funkcjonowania w Centralnej Lidze Juniorów.
Udało nam się rozegrać wiele wartościowych sparingów, w których trzy razy wygraliśmy i raz doznaliśmy porażki. Na pewno spotykamy się z nowym doświadczeniem, ponieważ pierwszy raz mamy tak mocno zróżnicowaną grupę zawodników. Ci, którzy spełnili nasze kryteria selekcyjne (rocznik 2002) zostali zakwalifikowani do dalszego szkolenia. Dodatkowo do grupy dołączyli wyróżniający się chłopcy z roczników 2003 oraz 2004.

Kadra cały czas jest w fazie budowy i zdajemy sobie sprawę, że potrzebujemy czasu, aby wypracować odpowiednie nawyki boiskowe. Tak naprawdę z poprzedniej drużyny pozostało tylko siedmiu zawodników, natomiast pozostali są nowi i muszą oswajać się z obciążeniami treningowymi i wymaganiami sztabu trenerskiego.
Sam jestem ciekawy jak poradzimy sobie w lidze na tle wymagających przeciwników, bo tak naprawdę każdy kolejny mecz będzie dla nas sprawdzianem tego, co udało się nam wspólnie wypracować.

Spotkanie ze Stilonem Gorzów odbędzie się na bocznym boisku przy ul. Cichej 6. Serdecznie zapraszamy!

Dodajmy, że w drugim z dzisiejszych meczów ligowych juniorzy starsi zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Bełchatów. Początek spotkania o godz. 14.00.

TERMINARZ CENTRALNEJ LIGI U17

Źródło: własne