U17: ''Możemy być spokojni'' - rusza druga liga juniorów młodszych

Jutro pierwszy mecz nowego sezonu rozegra druga z naszych drużyn juniorów młodszych, która po wiosennym spadku wystąpi w II Lidze Wojewódzkiej.
Pierwszym przeciwnikiem Niebieskich z rocznika 2003 będzie Unia Racibórz, a spotkanie, na które już teraz serdecznie zapraszamy, odbędzie się na Kresach o godz. 11.00.

Trener Daniel Tukaj:  Rozpoczynamy nowy sezon pełni nadziei i optymizmu wiedząc, że dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy.
Podchodzimy jednak ostrożnie do wszystkich potyczek w drugiej lidze, bo wiemy jak zakończyła się poprzednia runda, a poza tym podobnie jak w latach ubiegłych w większości spotkań będziemy rywalizować z chłopcami z rocznika starszego.

Analizując jednak okres przygotowawczy mogę powiedzieć, że widać w chłopakach zaangażowanie i duży potencjał, więc myślę, że możemy być spokojni.
Nie znamy większości zespołów, ale na pewno będziemy chcieli zaprezentować się w każdym meczu jak najlepiej i już wkrótce będzie można powiedzieć coś więcej.
Jeśli chodzi o kadrę, to wszyscy są dostępni do grania, z wyjątkiem Kamila Góralczyka, który przechodzi rehabilitację po złamaniu kości śródstopia. Mamy nadzieję, że niebawem do nas dołączy. Na pewno będziemy czasem wspomagani zawodnikami z rocznika 2002 i mam nadzieję, że ta mieszanka pozwoli nam zwiększyć rywalizację i poziom naszej gry. Choć priorytetem jest Liga Centralna U17, na pewno będziemy chcieli zaprezentować się w drugiej lidze bardzo dobrze, choć jak zawsze wszystko zweryfikuje boisko.

Wyniki meczów kontrolnych:

Ruch Chorzów - DAP Dębica 2:0 (Andraczke, Parchettka)

Ruch Chorzów - Drukarz Warszawa 2:0 (Sadlak x2)

Ruch Chorzów - Resovia Rzeszów 5:1 (Wójtowicz x2, Wach, Parkitny, Sadlak)

Ruch Chorzów - Ruch Radzionków 3-4 (Matys x 2, Pleban)

Naprzód Lipiny - Ruch Chorzów 0-13 (Wach -4, Rotuski -3, Janicki, Starzyński, Andraczke - 2, Sommer, Wawrzyniak)

Ruch Chorzów - UKS Ruch Chorzów 2002 2-1 (Rotuski x 2)

Ruch Chorzów - UKS Ruch Chorzów 2003 - 2:2 (Sadlak, Roguła)

Źródło: własne

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności