U17/JM II: ''Dramat w każdym calu'' - samobój, kontuzja i gra w osłabieniu - przegrana w Czechowicach

II WOJEWÓDZKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH 

UMKS TRÓJKA CZECHOWICE DZIEDZICE - RUCH CHORZÓW 3:1 

Trener Daniel Tukaj: Trzeba zacząć od tego, że rozegraliśmy bardzo słabe spotkanie. Od początku dokonywaliśmy złych wyborów i byliśmy zbyt mało agresywni. Pojawiały się błędy techniczne, w przyjęciu, podaniu, przez co w naszych poczynaniach było dużo zawiłości. Mieliśmy swoje stuprocentowe okazje, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Małe boisko sprzyjało grze przeciwnika, który ograniczał się jedynie do obrony swojego pola karnego. Nie potrafiliśmy się przebić przez linię defensywy i zaczęły się problemy. Na domiar złego w pierwszej połowie, po rzucie wolnym przeciwnika, strzeliliśmy sobie gola samobójczego.

Po przerwie i wprowadzeniu małych korekt wydawało się, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Jednak co najgorsze, stało się później. Kontuzji doznał nasz bramkarz, który zderzył się z przeciwnikiem, stracił przytomność i przebywa aktualnie na badaniach w szpitalu. Mam nadzieję, że z Kubą będzie wszystko ok i szybko wróci do zdrowia. Po wykorzystaniu wszystkich zmian na bramce stanąć musiał zawodnik z pola i graliśmy w dziesiątkę. Na przekór przeciwnościom zdobyliśmy bramkę wyrównującą na pięć minut przed końcem meczu. Wiedzieliśmy, że Trójka może nam zagrozić tylko po stałych fragmentach i tak się niestety stało - zdobyła dwie bramki po rzucie wolnym i rożnym. Nie można mieć tutaj pretensji do naszego zawodnika-bramkarza, aczkolwiek mogliśmy zachować się lepiej w tych sytuacjach. Podsumowując cały mecz mogę powiedzieć jedno: dramat w każdym calu - boiskowym, sportowym, piłkarskim i, niestety, też zdrowotnym. Może ten zimny prysznic w postaci dzisiejszej porażki i całego zdarzenia podziała mobilizująco i chłopcy zrozumieją, że muszą wprowadzić do gry więcej jakości, bo takie spotkania nie mogą się już powtórzyć. 

UMKS Trójka Czechowice Dziedzice - Ruch Chorzów 3:1 (1:0)

Skład: Biecki, Wojtala, Starzak, Siwek, Cioch, Janicki, Grzyb, Matys, Sommer, Skop, Pleban, trener: Daniel Tukaj, Łukasz Joniec 

Rezerwowi: Andraczke, Wach, Wawrzyniuk, Kwiatkowski, Czajor, Panewski, Parchettka

Następny mecz: 02.09, godz. 11.00 Ruch Chorzów - ROW Rybnik 

Źródło: własne