U17/JMII: ''Stwarzamy problemy na własne życzenie'' - nerwowa końcówka, trzy punkty zostają w Chorzowie

II WOJEWÓDZKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH 

RUCH CHORZÓW - GKS 1962 JASTRZĘBIE 3:2 

Trener Daniel Tukaj: Podsumowując dzisiejszy mecz można powiedzieć, że stwarzamy sobie problemy na własne życzenie. Od początku spotkania, zgodnie z założeniami staramy się prowadzić grę i utrzymywać przy piłce, niestety w działaniach ofensywnych, a dokładnie podbramkowych stajemy się zbyt nerwowi, co powoduje, że nie wykorzystujemy stuprocentowych sytuacji i do przerwy prowadzimy tylko 1:0. Wydaje się, że wszystko idzie po naszej myśli, tym bardziej, że po błędzie bramkarza drużyny zdobywamy drugą bramkę.

Determinacja rywali i dwie bramki życia zawodnika Jastrzębia sprawiają, że na pięć minut przed końcem spotkania prowadzimy 3:2 i robi się nerwowo. Mecz, który powinniśmy wygrać zdecydowanie i wysoko staje się w końcówce dramatyczny. Poza tym zmiany, które przeprowadziliśmy nie przyniosły oczekiwanego impulsu. Dziś sprawdziło się powiedzenie, że niewykorzystane sytuacje się mszczą, ale nam udało się wygrać. Mam nadzieję, że będzie to dla tych młodych chłopców lekcja, z której wyciągną wnioski na przyszłość.  

Ruch Chorzów - GKS 1962 Jastrzębie 3:2 (1:0)

Bramki : Cioch 27' 55', Rotuski 66' 

Skład: Pietrzyk, Wojtala, Cużytek (70' Andraczke), Kwiatkowski, Sommer (61 Jankowski), Mazurek (70' Wach), Rotuski, Matys (70' Panewski), Janicki (56' Wawrzyniuk), Parkitny (Andres), Cioch (70' Sadlak) trener: Daniel Tukaj, Łukasz Joniec 

Następny mecz: 15.09, godz. 11.00 CKS Piast Cieszyn - Ruch Chorzów  

Źródło: własne