U17/JM II: ''Będziemy zdobywać i bramki, i kolejne punkty'' - dobry mecz, ale lider skuteczniejszy /foto/

II WOJEWÓDZKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH 

 RUCH CHORZÓW - BTS REKORD  1:2 

Trener Daniel Tukaj: Niestety przegrywamy dzisiejszy mecz, chociaż byliśmy równorzędnym, a nawet lepszym zespołem od Rekordu. Wiedzieliśmy, że przyjeżdża do nas lider i myślę, że piłkarsko jest to najlepsza drużyna w tej lidze. Chłopcy pokazali jednak, że potrafią grać w piłkę i zaprezentowali się bardzo dobrze. Zabrakło tego, co najważniejsze w piłce nożnej, bramek. Sytuacji do ich zdobycia było bardzo dużo - w pierwszej połowie nie wykorzystaliśmy rzutu karnego, a z przebiegu całego meczu tych okazji stuprocentowych byśmy trochę nazbierali.

Trzeba pochwalić zespół za grę, ale potrzebujemy większego spokoju pod bramką rywala, aby móc zdobywać gole. O naszej przewadze świadczy fakt, że w drugiej połowie przeciwnicy znaleźli się pod naszą bramką tylko raz i było to w 78 minucie, kiedy postawiliśmy wszystko na jedną kartę i bardziej zaryzykowaliśmy. Trzeba wyciągnąć wnioski na przyszłość i myślę, że jeśli tak będziemy grać w kolejnych spotkaniach, to będziemy zdobywać i bramki, i kolejne punkty.

Ruch Chorzów - BTS Rekord 1:2 (1:2)

Bramka Ruch Chorzów: Roguła

Skład: Gniełka, Roguła, Czajor (65' Jankowski), Sommer, Mazurek (41' Parkitny), Gąsior (77' Grzyb), Janicki, Andres, Lankocz (63' Skop), Pleban (70' Parchettka), Kwiatkowski, Roguła (52' Wach)  trener: Daniel Tukaj, Łukasz Joniec 

Rezerwowi: Wawrzyniuk

Następny mecz: 29.09, godz. 09.00 TS Podbeskidzie - Ruch Chorzów 

 

Źródło: własne