U17/JM II: ''Wygraliśmy zasłużenie'' - Matys i Sommer wypunktowali Podbeskidzie

II WOJEWÓDZKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH 

 TS PODBESKIDZIE - RUCH CHORZÓW 1:2 

Trener Łukasz Joniec: Od początku byliśmy zespołem lepszym, częściej w posiadaniu piłki. W pierwszej połowie stworzyliśmy kilka sytuacji, po których mogliśmy zdobyć bramkę, ale udało się to dopiero w 35 minucie. Tworzyliśmy wiele ataków środkiem pola, gdzie nie było zbyt dużo miejsca. Powinniśmy częściej zmieniać stronę gry, aby zrobić miejsce do przeprowadzenia akcji. Podbeskidzie zagrażało nam po stałych fragmentach gry - zbyt często faulowaliśmy i z tego powstawało zagrożenie. Po przerwie mecz ułożył się dobrze dla nas, wyszliśmy na dwubramkowe prowadzenie. Mogliśmy podwyższyć wynik, jednak strzały były zbyt słabe lub obok bramki.

Chwilę później straciliśmy gola i mecz stał się nerwowy. Obie strony wyprowadzały kontry, po których mogły zmienić wynik. Wygraliśmy w Bielsku zasłużenie - byliśmy lepsi pod kątem umiejętności, budowania akcji i organizacji gry. 

TS Podbeskidzie - Ruch Chorzów 1:2 (0:1)

0:1 - Sommer 35'
0:2 - Matys 47'
1:2 - 51'

Skład: Gniełka, Kwiatkowski, Pleban, Lankocz, Wojtala (65' Parkitny), Czajor, Janicki, Jankowski (53' Parchettka), Matys (70' Mazurek), Sommer, Roguła (77' Wach),   trener: Daniel Tukaj, Łukasz Joniec 

Rezerwowi:  Andraczke, Wawrzyniuk

Następny mecz: 07.10, godz. 11.00 Unia Racibórz - Ruch Chorzów 

Źródło: własne