U17/JM II: ''Zmiany dały pozytywny oddźwięk'' - z Raciborza bez dorobku punktowego

II WOJEWÓDZKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH 

 UNIA RACIBÓRZ - RUCH CHORZÓW 4:2 

Trener Daniel Tukaj: Obawialiśmy się tego spotkania, ponieważ w pierwszym meczu z Unią wygraliśmy łatwo i przyjemnie 8:0. Uczulaliśmy chłopców, że to będzie inny pojedynek zarówno z powodu innego nastawienia przeciwników, ale też z powodu boiska, które nie nadawało się do gry. Uczciwie trzeba jednak powiedzieć, że nie przez to przegraliśmy, bo warunki były takie same dla obu drużyn - traciliśmy bramki przez błędy indywidualne. Niestety, dopiero w drugiej połowie zmieniliśmy trochę obraz gry i dostosowaliśmy się do warunków grając prostą piłkę, ponieważ budowanie ataku pozycyjnego na tym boisku było niemożliwe.

Przeciwnik czekał tylko na kontry i wykorzystywał nasze błędy. Szkoda trzeciej straconej bramki na początku drugiej połowy, ponownie po fatalnym błędzie indywidualnym, bo ona ustawiła mecz. Szukaliśmy swoich szans, udało nam się zdobyć dwa gole, mieliśmy też kolejne sytuacje, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Małym pozytywem dzisiejszego meczu jest to, że zmiany, które wprowadziliśmy dały pozytywny oddźwięk jeśli chodzi o obraz całej drużyny. Mam nadzieję, że nastawienie w kolejnych spotkaniach będzie w naszych szeregach inne, a dla chłopców będzie to nauczka, z której wyciągną wniosek. 

Unia Racibórz - Ruch Chorzów 4:2 (3:0) 

1:0 - 5 min.
2:0 - 22 min. (karny)
3:0 - 35 min.
4:0 - 44 min.
4:1 - Sadlak, 62 min.
4:2 - Sommer, 75 min.

Skład: Biecki, Mazurek, Cużytek (41' Cużytek), Kwiatkowski, Czajor, Janicki (66' Parchettka), Rotuski (53' Grzyb), Lankocz (41' Wojtala), Roguła (41' Sadlak), Sommer, Wawrzyniuk (41' Andraczke);  trener: Daniel Tukaj, Łukasz Joniec 

Żółte kartki: Lankocz

Następny mecz: 14.10, godz. 15.00 Ruch Chorzów - UKS Trójka Czechowice Dziedzice 

Źródło: własne