U17/CLJ: ''Zagraliśmy skutecznie w defensywie'' - Śląsk Wrocław pokonany, ''wejście smoka'' Swikszcza

CENTRALNA LIGA U17

ŚLĄSK WROCŁAW - RUCH CHORZÓW 1:4 

Trener Mateusz Michalik: Na pewno cieszymy się z wysokiego i przekonywującego zwycięstwa, bo zasłużyliśmy na nie dzisiaj. W pierwszej połowie Śląsk miał lekką przewagę optyczną, natomiast my problemy z organizacją gry, brakowało nam też cierpliwości w utrzymaniu się przy piłce. Przed przerwą, oprócz wyrównującej bramki, mieliśmy jeszcze sytuację sam na sam, jednak Lucek Klisiewicz jej nie wykorzystał. W drugiej połowie gra wyglądała już tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Bardzo dobrą zmianę dał Kamil Swikszcz, który w cztery minuty zdobył dwie bramki i przybliżył nas do końcowego zwycięstwa.

Przeciwnicy ciągle dążyli do zdobycia gola, ale to my po rzucie rożnym i celnym uderzeniu Tomka Wójtowicza zamknęliśmy to spotkanie. Zagraliśmy skutecznie w defensywie, dzięki czemu rywale nie mieli zbyt klarownych okazji, aby pokusić się o zdobycie jeszcze jednej bramki.  

Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów  1:4 (1:1)

1:0 - 8 min.
1:1 - Korbecki, 29 min. (karny)
1:2 - Swikszcz, 54 min.
1:3 - Swikszcz, 58 min.
1:4 - Wójtowicz, 60 min.

Skład: Nowak, Rembisz (75' Wojtala), Musiolik, Pleban, Fojt - Wójtowicz (66' Rotuski), Lipp (60' Siwek), Wojtek, Matys (52' Starzyński) - Korbecki, Klisiewicz (52' Swikszcz), trener: Mateusz Michalik

Rezerwowi: Gniełka

Następny mecz: 27.10, godz. 14.30,   Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów 

Źródło: własne