U17/JMII: ''Zagraliśmy systemem sparingowym'' - wygrana z outsiderem

II WOJEWÓDZKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

  RUCH CHORZÓW - CKS PIAST CIESZYN 3:0 

Trener Daniel Tukaj: Wygraliśmy dzisiaj 3:0 grając z ostatnią drużyną w lidze. Chłopcy musieli jednak pokazać troszeczkę charakteru - przeciwnik postawił nam trudne warunki, szczególnie w drugiej połowie, bo jak widać wynik został ustalony do przerwy. Zagraliśmy troszkę systemem sparingowym - chcieliśmy, aby zagrali ci, którzy do tej pory przebywali mniej minut na boisku, więc mogliśmy zobaczyć w akcji zawodników nominalnie rezerwowych. Większość z nich pokazała, że potrafi grać i jest blisko pierwszego składu. Nasza sytuacja w lidze pozwala na takie działanie i myślę, że w kolejnych meczach też będziemy się starali , aby ci zawodnicy łapali minuty i doświadczenie.

Na pewno najbliższe spotkania będą trudniejsze, bo gramy z liderem Rekordem oraz Podbeskidziem, które ciągle walczy o utrzymanie.

Ruch Chorzów - CKS Piast Cieszyn  3:0 (3:0)

1:0 - Jankowski 16'
2:0 - Wach 26'
3:0 - Wach 36'

Skład: Pietrzyk, Miarka (41' Andres), Cużytek (41' Skop), Lankocz, Mazurek (41' Wojtala), Jankowski, Grzyb (41' Wawrzyniuk), Parkitny, Andraczke (41' Parchettka), Wach (41' Roguła), Cioch (41' Sadlak),  trener: Daniel Tukaj, Łukasz Joniec

Kartki: Andres (żółta)

Następny mecz: 10.11, godz. 09.00  BTS Rekord - Ruch Chorzów 

Źródło: własne