U17/CLJ: ''Każdy zdaje sobie sprawę, że nie zagrał na miarę możliwości'' - przegrana w Zabrzu

CENTRALNA LIGA U17

GÓRNIK ZABRZE - RUCH CHORZÓW 5:2 

Trener Mateusz Michalik: Niestety, przegrywamy mecz derbowy i trzeba przyznać, że przeciwnicy zaprezentowali dziś więcej jakości i byli dużo lepiej przygotowani fizycznie od naszej drużyny. Przy odrobinie szczęścia przy wyniku 2:0 mogliśmy się pokusić o zdobycie bramki kontaktowej, ale piłka po uderzeniu Klisiewicza trafiła w poprzeczkę. Zbyt dużo zostało dzisiaj popełnionych błędów w defensywie. Przegrywaliśmy wszystkie pojedynki jeden na jeden, na styku.

Powodowało to, że nawet nie po jakichś pięknych, składnych akcjach, a naszych prostych błędach indywidualnych przeciwnicy mieli wiele klarownych okazji do zdobycia bramek. Gratulujemy rywalom, bo byli dzisiaj lepszą drużyną i zasłużyli na zwycięstwo. Szkoda tego spotkania - nasza dyspozycja była poniżej optymalnej i każdy zawodnik zdaje sobie sprawę z tego, że nie zagrał na miarę swoich możliwości. 

Górnik Zabrze - Ruch Chorzów 5:2 (4:1)

1:0 - 5 min.
2:0 - 16 min.
3:0 - 27 min.
3:1 - Klisiewicz, 31 min.
4:1 - 38 min.
5:1 - 55 min.
5:2 - Korbecki, 80 min.

Skład: Gniełka, Rembisz, Pleban, Musiolik, Fojt, Matys (40' Starzyński), Korbecki, Lipp (75' Wojtek), Wójtowicz (Wojtala), Klisiewicz (60' Siwek), Swikszcz ; trener: Mateusz Michalik

Rezerwowi: Nowak, Lankocz

Żółte kartki: Swikszcz

Następny mecz: 17.11, godz. 10.00 Ruch Chorzów - GTV Stadion Chorzów

Źródło: własne