U17/CLJ: ''Pomimo niezbyt pięknej gry, gratuluję zwycięstwa'' - dwa gole i trzy punkty w Zabrzu

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17 

 SKS GWAREK ZABRZE - RUCH CHORZÓW 0:2 

Trener Mateusz Michalik: Pierwsza połowa bardzo słaba w naszym wykonaniu. Musimy się cieszyć, że przeciwnicy nie wykorzystali klarownych sytuacji. Mam nadzieję, że zawodnicy zdają sobie sprawę z tego, że zagrali poniżej oczekiwań. W przerwie powiedzieliśmy sobie parę mocnych słów w szatni. Zwracaliśmy uwagę, żeby poszukać prostych środków w grze i widać, że chłopcy wzięli to sobie mocno do serca. Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy, utrzymaliśmy się 15 sekund przy piłce i zdobyliśmy bramkę. W tym momencie zeszła z zawodników nerwowa atmosfera i do końca meczu byliśmy już stabilnie poukładani.

Udało się nam po raz kolejny, po stałym fragmencie gry, podwyższyć prowadzenie i kontrolowaliśmy przebieg zdarzeń na boisku do samego końca, a przeciwnicy nie mieli już żadnych okazji do zdobycia bramki. Był to typowy mecz walki, ale zaprezentowaliśmy dzisiaj wysoki poziom skuteczności, bo tak naprawdę wykorzystaliśmy dwie z trzech klarownych sytuacji. Pomimo niezbyt pięknej gry, gratuluję drużynie zwycięstwa i tego, że po raz pierwszy w rozgrywkach CLJ nie straciliśmy bramki. 

SKS Gwarek Zabrze - Ruch Chorzów 0:2 (0:0) 

0:1 - Korbecki, 46 min.
0:2 - Słota, 70 min.

Ruch Chorzów: Nowak, Miarka, Słota, Pleban, Wojtala, Neugebauer, Wójtowicz (75' Mucha), Korbecki, Lipp, Matys (60 Starzyński), Cioch (55' Rotuski)Trener: Mateusz Michalik

Rezerwowi: Gniełka, Siwek, Wojtek, Musiolik

Żółte kartki: Cioch

Następny mecz: 06.04, godz. 12.00  Ruch Chorzów - FC Wrocław Academy

Źródło: własne