U17/JM II: ''Byliśmy lepsi'' - osłabieni Niebiescy remisują w doliczonym czasie, hat-trick Siwka

II WOJEWÓDZKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

 KS RUCH RADZIONKÓW - RUCH CHORZÓW 4:4 

Trener Łukasz Joniec: Od samego początku obie drużyny starały się grać wysokim pressingiem. Staraliśmy się odebrać piłkę już na połowie przeciwnika. Mieliśmy troszkę problemów z otwarciem gry i budowaniem akcji. Było dużo niedokładności w podaniach, brakowało też odpowiedniej oceny sytuacji na boisku. Powinniśmy zachować się spokojniej przy rozegraniu. Z czasem wyglądaliśmy jednak coraz lepiej. Tworzyliśmy sytuacje bramkowe, po których powinniśmy strzelić gola. Niestety, to Radzionków wyszedł pierwszy na prowadzanie. Chwilę później doprowadziliśmy do remisu, po dośrodkowaniu w pole karne celnym strzałem pochwalił się Siwek.

W dalszej części Radzionków starał się atakować dłuższymi podaniami, co sprawiało nam trochę problemów. W pierwszej połowie za łatwo oddaliśmy przedpole i straciliśmy kolejną bramkę. Na szczęście znowu na straży stał Siwek, który uderzył celnie z rzutu wolnego. Na drugą połowę wychodziliśmy z przekonaniem, że wygramy, bo byliśmy lepsi. Kolejna długa piłka i napastnik znalazł się sam na sam z Gniełką, a ten faulował rywala i otrzymał czerwoną kartkę. W konsekwencji sędzia podytkował rzut wolny i straciliśmy kolejną bramkę. Pomimo, że graliśmy w dziesiątkę nadal tworzyliśmy sytuacje, choć to Radzionków podwyższył na 4:2. Obraz gry się jednak nie zmienił, nadal mieliśmy swoje okazje, ale dopiero w doliczonym czasie gry doprowadziliśmy do remisu zdobywając dwa gole. Brawa za grę do końca, zaangażowanie i wytrwałość. Słowa uznania należą się wszystkim, a szczególnie wyróżnić należy Jakuba Siwka, który zdobył nie tylko trzy bramki, ale rozegrał bardzo dobry mecz. 

KS Ruch Radzionków - Ruch Chorzów 4:4 (2:2) 

1:0 - 21 min.
1:1 - Siwek, 28 min.
2:1 - 39 min.
2:2 - Siwek, 44 min.
3:2 - 50 min.
4:2 - 66 min.
4:3 - Reichel, 90+2
4:4 - Siwek, 90+4  

Ruch Chorzów: Gniełka, Reichel, Cużytek, Kokot, Kwiatkowski, Czajor, Wawrzyniuk (66' Parchettka), Siwek, Roguła (Biecki), Parkitny (66' Parkitny), KawalecTrener: Daniel Tukaj

Kartki: Gniełka (47 min., czerwona)

Następny mecz: 14.04, godz. 11.00  Ruch Chorzów - GKS Gieksa Katowice

Źródło: własne