U17/CLJ: ''Dzisiaj jest radość, ale...'' - wygrana z Górnikiem Zabrze, hat-trick Korbeckiego!

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17 

 RUCH CHORZÓW - GÓRNIK ZABRZE  3:2

Trener Mateusz Michalik: Gratulacje dla drużyny, bo zostawiła dzisiaj na boisku kawał zdrowia i serca. Zwycięstwo w derbowym meczu na pewno cieszy podwójnie. Pomimo tego, że mecz nie ułożył się po naszej myśli i od 12 minuty przegrywaliśmy 0:1, to chłopcy nie zwiesili głów, tylko zareagowali pozytywnie i był to dla nich impuls do lepszej gry. W pierwszej połowie udało się nam wyjść na prowadzenie i myślę, że mieliśmy to spotkanie pod kontrolą, a przeciwnicy nie stwarzali klarownych sytuacji. Druga połowa obfitowała w groźne ataki i stałe fragmenty gry Górnika.

Trzeba przyznać, że momentami broniliśmy się całym zespołem, natomiast sednem futbolu jest to, co wpada do bramki. Indywidualnie na pewno trzeba pochwalić Bartka Korbeckiego, który zrobił różnicę na boisku, strzelił trzy brami i był głównym aktorem tego spektaklu. Dzisiaj jest radość, ale od jutra myślimy już o kolejnym derbowym meczu ze Stadionem z perspektywą krótkiego odpoczynku podczas świąt. 

Ruch Chorzów - Górnik Zabrze  3:2 (2:1) 

0:1 - 12 min.
1:1 - Korbecki, 15 min.
2:1 - Korbecki, 30 min.
2:2 - 48 min.
3:2 - Korbecki, 83 min.

Ruch Chorzów: Nowak, Wojtala, Słota, Pleban, Andres, Rotuski (60' Matys), Korbecki, Lipp (71' Siwek), Wójtowicz - Neugebauer (83' Wojtek), Cioch (66' Mucha) Trener: Mateusz Michalik

Rezerwowi: Szczyrba, Wojtek, Matys, Mucha, Siwek, Lankocz

Następny mecz: 27.04, godz. 12.00  Ruch Chorzów - GTV Stadion Śląski Chorzów

Źródło: własne