U17/CLJ: ''Piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do bramki'' - przegrana w derbach

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17 

 RUCH CHORZÓW - GTV STADION CHORZÓW 0:2 

Trener Mateusz Michalik: Przegraliśmy mecz derbowy, choć przed spotkaniem każdy z nas miał inne oczekiwania. W pierwszej połowie przeciwnicy podeszli do nas wysoko i mieliśmy problem z wyjściem spod pressingu. Pomimo tego stworzyliśmy dwie sytuacje sam na sam, których nie wykorzystaliśmy. Trzeba przyznać, że później Stadion przejął inicjatywę, był bardziej skuteczny w grze jeden na jeden i zdobył dwie identyczne bramki. Mimo niekorzystnego wyniku chciałbym pochwalić chłopaków za drugą połowę, ponieważ zobaczyliśmy w niej drużynę, która walczy do końca o każdy metr boiska i potrafi stwarzać klarowne sytuacje do zdobycia bramek.

Zdarzają się jednak takie mecze, że w sytuacjach stuprocentowych piłka jak zaczarowana nie chce wpaść do bramki przeciwnika, obronną ręką wychodził bramkarz lub ratowała ich poprzeczka. Dobrze, że już za cztery dni kolejny mecz, gdzie, mam nadzieję, będziemy mieć możliwość zaprezentowania bardziej skutecznej gry.

Ruch Chorzów - GTV Stadion Chorzów  0:2 (0:2) 

0:1 - 9 min.
0:2 - 22 min.

Ruch Chorzów: Nowak - Słota, Andres, Korbecki, Wójtowicz (55' Matys), Cioch, Neugebauer (55' Wojtek), Rotuski (50' Starzyński), Pleban, Lipp (63' Siwek), Wojtala (45' Lankocz)Trener: Mateusz Michalik

Rezerwowi: Gniełka, Musiolik, 

Żółte kartki: Matys

Następny mecz: 01.05, godz. 16.00 Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów

Źródło: własne

NASI PARTNERZY