U17/JM II: ''Wygraliśmy zasłużenie, choć nie ustrzegliśmy się błędów'' - zwycięstwo po nerwowej końcówce

II WOJEWÓDZKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

RUCH CHORZÓW - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 3:2 

Trener Daniel Tukaj: Zagraliśmy dzisiaj dobry mecz. Spodziewaliśmy się, że Zagłębie przyjedzie do Chorzowa zdeterminowane i z wielką wolą zwycięstwa, jednak i my od początku chcieliśmy to spotkanie wygrać. Myślę, że kluczem to zwycięstwa była dzisiaj agresywna gra. Rywale starali się nam zagrozić kontrami i to zaraz na początku im się udało - jedna szybka akcja sprawiła, że przegrywaliśmy 0:1. Chłopcy się jednak nie załamali i konsekwentnie dążyli do zdobycia bramki.

Sytuacji stworzyliśmy sporo, ale udało się nam wykorzystać tylko dwie. W drugiej połowie zdobyliśmy kolejnego gola, choć mogło być ich zdecydowanie więcej, a jak to bywa w piłce niewykorzystane sytuacje się zemściły i na trzy minuty przed końcem Zagłębie strzeliło drugiego gola. Końcówka zrobiła się trochę nerwowa, ale dobra postawa w obronie oraz kilka interwencji Szymona pozwoliły nam utrzymać wynik i schodzić z boiska zwycięsko. Podsumowując wygraliśmy zasłużenie, choć nie ustrzegliśmy się błędów, które będziemy chcieli wyeliminować już w kolejnym meczu ze Skrą, do którego podejdziemy z równie dużą wolą zwycięstwa. 

 Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec 3:2 (2:1) 

0:1 -  14 min. 
1:1 - Kawalec, 29 min.
2:1 - Sadlak, 45 min.
3:1 - Kawalec, 53 min.
3:2 - 87 min.

Ruch Chorzów: Gniełka - Wojtala, Lankocz, Skop, Sommer - Sadlak, Raczyński, Janicki, Parkitny - Kwiatkowski, KawalecTrener: Daniel Tukaj

Rezerwowi: Szczyrba, Czajor, Cużytek, Grzyb, Parchettka, Roguła, Wawrzyniuk

Żółte kartki: Janicki

Następny mecz: 19.05,  godz. 10.00  Skra Częstochowa - Ruch Chorzów  

 

Źródło: własne