Mateusz Michalik w sztabie szkoleniowym podczas zgrupowania Talent PRO!

W dniu dzisiejszym, w hiszpańskim Pinatar, rozpoczyna się tygodniowe zgrupowanie w ramach projektu PZPN, Talent Pro. Jak informowaliśmy wcześniej wyróżnionymi powołaniem zostali dwaj nasi zawodnicy z rocznika 2004 - Mateusz Lipp oraz Piotr Starzyński. 
To jednak nie koniec "Niebieskich" akcentów!

Z wielką dumą informujemy, że w sztabie szkoleniowym reprezentantów Polski znalazł się Koordynator ds. szkolenia naszej Akademii, trener juniorów U19 - Mateusz Michalik!

Mateusz Michalik urodził się 21 lipca 1986 roku i od najmłodszych lat był związany z Sandecją Nowy Sącz, gdzie przechodząc przez wszystkie szczeble szkoleniowe zadebiutował w jej pierwszej drużynie. Studia magisterskie sprowadziły go na Śląsk, równolegle był zawodnikiem Górnika 09 Mysłowice.

Szybko jednak okazało się, że praca trenerska jest bliższa sercu naszego Koordynatora, a decyzję o odwieszeniu korków na kołek przyspieszyła feralna kontuzja podczas jednego z meczów ligowych.
Pierwsze szlify pracy trenerskiej to praca z 8-9 latkami, a następnie drużyną seniorską klasy B właśnie Górnika 09 Mysłowice. 

W 2011 roku Michalik trafił na Cichą, gdzie brał udział w tworzeniu naszej Akademii, pełniąc jednocześnie funkcję koordynatora grup naborowych. Z początkiem 2012 roku objął stanowisko trenera juniorów młodszych, by jesienią 2017 roku zdobyć z nią awans do makroregionu, a wiosną 2018 cieszyć się z Wicemistrzostwa Polski, a rok później z Wicemistrzostwa Śląska. 
W sierpniu 2017 roku objął funkcję koordynatora ds. szkolenia, a wraz z początkiem trwającego sezonu przejął drużynę juniorów U19.

Mateusz Michalik posiada dyplom UEFA YOUTH A oraz edukatora PZPN. Jest absolwentem AWF-u w Katowicach, ukończył również studia podyplomowe "Przygotowania motoryczne w grach zespołowych".

Zachęcamy do lektury artykułu z grudnia 2017 roku, w którym nasz Koordynator opowiedział między innymi o swoim uporze w dążeniu do celu, chęci nauki (wciąż niezmiennej!), drodze, która sprowadziła go na śląską ziemię oraz satysfakcji z pracy z Niebieską młodzieżą. Artykuł dostępny jest TUTAJ

Gratulujemy nobilitacji i wyróżnienia! Rozpiera nas duma! 

Źródło: własne 

 

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności