CLJ U17: ''Ten zespół może walczyć o najwyższe cele'' - rozmowa z trenerem Pawłem Drapałą

Juniorzy młodsi występujący w Lidze Centralnej U17 zakończyli okres przygotowawczy i w niedzielę zainaugurują rundę wiosenną wyjazdowym spotkaniem z Górnikiem Zabrze. 

Na dzień przed Wielkimi Derbami Śląska porozmawialiśmy z trenerem Pawłem Drapałą, który opowiedział o tym jak przebiegały ostatnie miesiące, nad czym głównie skupiono się na treningach, o sytuacji kadrowej, a także bólu głowy w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Zapraszamy do lektury!  

Trener Paweł Drapała: Przerwa zimowa jest zawsze bardziej komfortowa, bo mamy około trzech miesięcy przygotowań i dużo meczów kontrolnych. Z każdego sparingu wyciągaliśmy wnioski i naukę na przyszłość. Cieszymy się, że mogliśmy się zmierzyć z solidnymi przeciwnikami, np. z Lechem czy Wartą Poznań, które również grają na poziomie centralnym, czy silną słowacką Żyliną. W tych meczach zaprezentowaliśmy się bardzo solidnie. 

Jesienią wykazaliśmy się niemal najsłabszą defensywą w lidze, straciliśmy sporo bramek.  Na pewno niepokojące jest to, że w sparingach również było podobnie. Popracowaliśmy jednak solidnie nad tym elementem poświęcając mu dużo czasu. Mam nadzieję, że będzie to skutkować w meczach o stawkę. 

W przerwie zimowej doszło do nas trzech nowych zawodników, skrzydłowy Denis Dudek oraz stoper Kacper Stachurski, a także  Radek Skała, nasz reprezentant Polski z drużyny U15. Chłopcy na pewno zwiększą poziom rywalizacji w drużynie. 
Ponadto dołączyli do nas ci, którzy jesienią walczyli o Makroregion w zespole U19, co na pewno również zwiększyło jakość kadry treningowej. 

Myślę, że ten zespół może walczyć o najwyższe cele. Siłą tej drużyny jest to,  że wychodząc na boisko każdy może liczyć na wzajemne wsparcie. Przed nami 14. spotkań o stawkę i chcemy wygrać każde z nich, a monolit jest tu niezbędny. Na pewno nie będziemy lekceważyć żadnego rywala, czekają nas również mecze, które niosą ze sobą większy ładunek emocjonalny, jak Zagłębiem Lubin, Śląskiem Wrocław czy najbliższy z Górnikiem Zabrze, który jesienią został przecież mistrzem naszej grupy. Po jesiennej porażce z Górnikiem na pewno jesteśmy żądni rewanżu. 

W pierwszym meczu na pewno zabraknie kontuzjowanych Krystiana Muchy oraz Krystiana Mitasa, pomimo tego cieszę się, że do ostatniego treningu będziemy mieć ból głowy co do wystawienia pierwszej jedenastki. Pokazuje to, że mamy wielu równorzędnych zawodników. Decyzja o składzie na Wielkie Derby zapadnie po dzisiejszym treningu. 

Wyniki meczów kontrolnych:

22.11 - Ruch Chorzów - KSZO Ostrowiec 1:0 (0:0)

27.11 - Ruch Chorzów - Trinec 0:1 (0:0)

30.11 - Ruch Chorzów - Rekord B-B 7:5 (1:4)

07.12 - Ruch Chorzów Odra Opole 3:1 (1:0)

11.01 - Ruch Chorzów U19 - Ruch Chorzów U17 5:1 (2:1)

18.01 - MSK Żilina - Ruch Chorzów 3:4 (2:2)

25.01 - Ruch Chorzów - Hutnik Kraków 5:2 (5:1)

02.02 - GKS Katowice - Ruch Chorzów 1:8 (0:7)

05.02 - Ruch Chorzów - Korona Kielce 2:2 

09 - 15.02 - obóz w Jarocinie

12.02 - Ruch Chorzów - Jarota Jarocin 6:3 (2:1) 

12.02 - Ruch Chorzów - Warta Poznań 5:6 (2:4)

15.02 - Ruch Chorzów - Lech Poznań 2:2 (1:2)

23.02 - Ruch Chorzów - Raków Częstochowa 1:3 (0:0)

29.02 - Polonia Bytom - Ruch Chorzów 2:6 (1:0)

Terminarz na pierwszą wiosenną rundę CLJ U17 dostępny jest TUTAJ. Podane daty i godziny spotkań mogą ulec zmianie. 

Źródło: własne (A. Bargiel)

 

 

 

 

 

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4 -10 LAT

 

ROZGRYWKI LIGOWE

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności