U17/II: ''Zapiąć wszystko na ostatni guzik'' - trener Daniel Tukaj o przygotowaniach do nowego sezonu.

Wczoraj do treningów przed nowym sezonem powróciła drużyna juniorów młodszych U17, która pod wodzą trenera Daniela Tukaja występować będzie w II lidze wojewódzkiej. 

Ten zespół składać się będzie z zawodników urodzonych w roku 2005, którzy docelowo walczyć będą również o angaż w drużynie juniorów młodszych grającej w Centralnej Lidze Juniorów. Sytuacja epidemiologiczna nie ułatwiła i wciąż nie ułatwia sztabowi szkoleniowemu pracy w tym żmudnym dla piłkarzy czasie.
- Na pewno forma fizyczna zawodników po dłuższej niż zazwyczaj przerwie w treningach jest niewiadomą, choć mieli oni rozpisane treningi indywidualne i od kiedy tylko było to możliwe rozpoczęliśmy pracę w grupach - mówi trener Daniel Tukaj.

Obawy pojawiały się także w kontekście naborów, które stały pod znakiem zapytania, jednakże jak pokazało życie chętnych do gry z ,,eRką’’ na piersi było bardzo wielu młodzieńców i drużyna została skompletowana w całości.

- Brak obozu jest problemem dotyczącym integracji. Obóz to oczywiście czas ciężkiej pracy, ale także moment na poznanie się wzajemnie. Zawsze przebywając skoszarowanym otwieramy się na drugiego człowieka i uczymy się funkcjonowania w danej grupie. - podkreśla trener drużyny.

Od sztabu szkoleniowego bije pozytywna energia oraz przekonanie w powodzenie przygotowanego systemu szkolenia na czas pandemii. - Pozostaje nam zapiąć wszystko na ostatni guzik i wykorzystać to co mamy dostępnego, aby dobrze przygotować się do sezonu! - kończy trener Tukaj.

Plan meczów sparingowych drużyny juniorów młodszych U17:

25.07- Niwka Sosnowiec (W)

31.07 - UKS Ruch Chorzów 

05.08 - Ruch Radzionków 

8.08 - rywal do ustalenia

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4 -10 LAT

 

ROZGRYWKI LIGOWE

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności