U-16: Dominik Małkowski o dwumeczu z Maltą!

Prowadzona przez trenera Bartłomiej Zalewskiego Reprezentacja Polski do lat 16, pokonała w towarzyskim dwumeczu rówieśników z Malty 3:1 oraz 3:0. W obu rozegranych w Ta'Qail spotkaniach w składzie wyjściowym znalazł się zawodnik naszej Akademii Dominik Małkowski. W pierwszym meczu przebywał na boisku 68 minut, natomiast w rewanżu do końca pierwszej połowy, kiedy to zmieniał go Bartłomiej Gajda z Górnika Zabrze.

Dominik Małkowski - obrońca

"Na pewno w porównaniu ze zgrupowaniem w Polsce musieliśmy się lepiej zorganizować. Na mnie osobiście czekał pierwszy w życiu lot samolotem, ale..

podszedłem do niego bez stresu. Spodziewałem się, że będzie gorzej, a bardzo mi się podobało. Warunki na Malcie nie pozostawiały nic do życzenia. Szczególnie dużo można by mówić o jedzeniu, którego mieliśmy naprawdę pod dostatkiem – oczy jadły i ciężko było nam podejmować wybory. Na miejscu mieliśmy jednak lekarza, który podpowiadał co powinniśmy jeść, szczególnie przed meczem, żeby dobrze się czuć.  

Co do piłkarskiej strony zgrupowania, już na początku trener ostrzegał nas, że Malta będzie wymagającym, dobrze przygotowanym technicznie przeciwnikiem. Podczas spotkań staraliśmy się wykonywać zalecenia przedmeczowe, co w efekcie poskutkowało dwoma wygranymi 3:1 oraz 3:0. Szczególnie cieszy nas to, że zagraliśmy na zero z tyłu w rewanżu, bo takie było nasze główne zadanie.

Jestem zadowolony ze swojej postawy i zrobię wszystko, aby dostać powołanie na kwietniowe zgrupowanie w Izraelu, więc póki co wracam do treningów i ciężkiej pracy w Klubie."

Dominik jesienią grał w zespole juniorów młodszych Ruchu. Od tego roku znajduje się w kadrze drużyny występującej w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów.

Serdecznie gratulujemy występu i życzymy kolejnych gier w zespole biało-czerwonych!

źródło: własne, ruchchorzow.com.pl

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności