Dominik Małkowski podpisał kontrakt z Ruchem

16-letni obrońca naszej Akademii Piłkarskiej, Dominik Małkowski związał się z Ruchem Chorzów pierwszym profesjonalnym kontraktem! Umowa obowiązywać będzie do 30 czerwca 2018 r.

To kolejny obiecujący zawodnik, który podpisał z Ruchem profesjonalną umową. Klub wiąże z nim spore nadzieje. To znak, że każdy uzdolniony chłopak ma u nas szansę na odpowiedni rozwój. Należy podkreślić, że w rocznikach 1998, 1999 i 2000 mamy ośmiu zawodników, którzy grają lub ocierają się o reprezentację Polski, co oznacza, że prowadzone przez nas szkolenie prowadzi w dobrym kierunku. Dominik na pewno nie jest ostatnim tak młodym graczem, z którym podpisujemy profesjonalną umowę.

Po to stworzyliśmy Akademię Piłkarską, aby szkoleni przez nas chłopcy trafiali do I drużyny grającej w Ekstraklasie. Do tego zmierzamy – podkreśla Dariusz Gęsior, koordynator ds. szkolenia młodzieży w Ruchu Chorzów.

Dominik Małkowski urodził się 7 kwietnia 1999 roku. Jest wychowankiem Ruchu. Jesienią występował w zespole juniorów młodszych naszej Akademii Piłkarskiej. Na początku roku trafił do kadry drużyny Ruchu występującej w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Dominik regularnie powoływany jest do reprezentacji Śląska oraz do reprezentacji Polski w swojej kategorii wiekowej, prowadzonej przez Bartłomieja Zalewskiego. Jesienią wystąpił w dwóch spotkaniach biało-czerwonych przeciwko Szwajcarii, a w marcu zagrał w dwumeczu z Maltą. Jutro, wraz z inną „Niebieską” nadzieją – bramkarzem Kamilem Grabarą, wyjedzie z reprezentacją do Izraela na turniej UEFA U-16 Development.

Dominikowi serdecznie gratulujemy!

Żródło: ruchchorzow.com.pl

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności