U-16: Dominik Małkowski o turnieju UEFA Development

W ostatnich dniach kwietnia w Izraelu odbył się turniej Reprezentacji do lat 16 UEFA Development. Wzięły w nim udział cztery drużyny: gospodarze, Polska, Turcja oraz Ukraina.

Polacy zajęli drugie miejsce, a w gronie  reprezentujących biało - czerwone barwy znalazł się zawodnik naszej Akademii Piłkarskiej Dominik Małkowski.

Dominik rozegrał pełne 80 minut spotkania z Ukrainą.

Dominik Małkowski - środkowy obrońca

Na pewno pod względem sportowym czułem lekki niedosyt, że nie wygraliśmy tego turnieju. Bardzo tego chcieliśmy.

Chcieliśmy zrobić krok do przodu, bo ciągle przygotowujemy się do eliminacji Mistrzostw Europy, które odbędą się jesienią na Łotwie.

W kadrze jest duża rywalizacja na każdej z pozycji, również na mojej, czyli środkowego obrońcy. Dlatego trener zawsze nam powtarza, że każde powołanie jest zaszczytem i powodem do wielkiej dumy.

Na tym zgrupowaniu musieliśmy się dużo lepiej przygotować do meczów, bo były rozgrywane w temperaturze 30 - 35 stopni. Izrael to specyficzny kraj, nie do końca bezpieczny, choć generalnie nie odczuliśmy tego bardzo. Jedynie podczas wycieczki do Jerozolimy widzieliśmy mundurowych z bronią, a ze względu na inne wyznanie religijne musieliśmy kontrolować swoje zachowanie.

Jestem zadowolony z tego zgrupowania. Wracam do klubu, żeby pracować na 200 % i zasłużyć na kolejne powołanie. Od poniedziałku ponownie wchodzę w trening.

Źródło: własne

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności