ŚLJM I: Bezskuteczny pościg Zagłębia

W pierwszym z sobotnich meczów nasi pierwszoligowi juniorzy młodsi zmierzyli się na własnym terenie z Zagłębiem Sosnowiec. Niebiescy trzykrotnie wychodzili w tym spotkaniu na prowadzenie, podczas gdy sosnowiczanie gonili wynik doprowadzając dwukrotnie do remisu. W końcowym rozrachunku nasz zespół okazał się jednak o jedną bramkę lepszy i pokonał rywali 3:2.

Po przegranej z Piastem zespół się odblokował i dziś wygrana 3:2, podobnie jak w pierwszym meczu z Zagłębiem. Cieszy postawa Dawida Piekarskiego, który strzelił dwie bramki po dłuższej przerwie. Pierwsze 15 minut zagraliśmy z wyraźną przewagą, później oddaliśmy trochę pola przeciwnikom.

Brakowało nieco spokoju w rozegraniu piłki. Do przerwy zeszliśmy z boiska z prowadzeniem 2:1 i wiedzieliśmy, że Zagłębie podejdzie w drugiej części wysoko. Kilka błędów w obronie spowodowało stratę bramki, jednak właśnie wtedy chłopcy uspokoili grę i po stałym fragmencie, tj. rzucie rożnym Dominik Małkowski po strzale głową zdobył zwycięską bramkę. Wynik 3:2 cieszy. Gratulacje dla chłopaków za mecz i już jesteśmy myślami przy następnym spotkaniu - powiedział trener Łukasz Joniec.

Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec 3:2 (2:1)

Bramki Ruch Chorzów: Piekarski 10' 36' Małkowski 73'

Bramki Zagłębie Sosnowiec: 27' 59'

Skład: Grabara - Wieczorek, Michna, Małkowski, Żukowski - Lewandowski (65' Starzyński), Sikora, Lajblich, Bargiel - Milota (41' Hanel), Piekarski (79' Górecki)

Rezerwowi: Konstanty, Górecki, Czajkowski, Hanel, Starzyński

Źródło: własne

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności