Logowanie do klas ponadpodstawowych rozpoczęte!

Informujemy kandydatów do I klasy Liceum, że począwszy od dnia dzisiejszego można logować się na stronie https://slaskie.edu.com.pl, gdzie wybierając szkołę VII Liceum Ogólnokształcące (ZSTiO nr 4) w Chorzowie, ul. Św.Piotra 1, 41-500 Chorzów - klasy 1LOA, 1LOB i 1LOC, uczyni się kolejny krok do wstąpienia do licealnej klasy sportowej Ruchu Chorzów lub UKS-u Ruch Chorzów.

Zgodnie harmonogramem ogłoszonym przez MEN rejestracja kandydatów potrwa do 22 czerwca br. ! 

W imieniu własnym oraz UKS-u Ruch Chorzów zapraszamy również na kolejne terminy testów kwalifikacyjnych, jakie odbywają się na boisku Kresy w Chorzowie przy ul. Wolności 139! 

- do klasy IV szkoły podstawowej - 8, 15, 22 oraz 27 czerwca o godz. 17.00 

- do klasy I liceum - 8, 15, 22 oraz 27 czerwca o godz. 15.30

Poprawiono: poniedziałek, 15, czerwiec 2020 12:58

Odsłony: 171

Czytaj więcej: Logowanie do klas ponadpodstawowych rozpoczęte!

Spełnij marzenie - zagraj w Ruchu! [ wideo ]

Mateusz Winciersz (2000) oraz Tomek Nowak (2002) jeszcze niedawno jako bajtle przyszli na nabory do klas sportowych spod znaku "Niebieskiej" eRki!

Ubiegłej jesieni stanowili o sile I drużyny Ruchu Chorzów, a w filmie poniżej opowiedzą Wam o tym, że wszystko zaczyna się od marzeń, a nasza Akademia oraz UKS Ruch Chorzów to najlepsza droga do ich spełnienia!

Połącz pasję z nauką! Spełnij marzenie - zagraj w Ruchu! 

Więcej informacji o naborach do klas sportowych znajdziecie TUTAJ.

Poprawiono: czwartek, 04, czerwiec 2020 08:54

Odsłony: 96

Czytaj więcej: Spełnij marzenie - zagraj w Ruchu! [ wideo ]

Kolejni juniorzy trenują z I drużyną Ruchu!

Tomasz Wójtowicz został dziś włączony do treningów z pierwszą drużyną Ruchu Chorzów! Na tym jednak nie koniec dobrych wiadomości! Do zajęć z seniorami powrócił również Piotr Starzyński!  

Tomek urodził się 19 grudnia 2003 roku i jest związany z naszą Akademią od początku swojej przygody z piłką. W roku 2017, występując w Kadrze Śląska, został brązowym medalistą Mistrzostw Polski. Jako zawodnik ofensywny gra na pozycji napastnika lub skrzydłowego. 

Piotrek urodził się 21 stycznia 2004 roku i był już zapraszany wcześniej na zajęcia z pierwszą drużyną. W szeregi Niebieskich dołączył latem 2017 roku przychodząc z UKS-u Ruch Radzionków na zasadzie transferu definitywnego. Jako skrzydłowy jest regularnie powoływany do Reprezentacji Polski w swojej kategorii wiekowej. 

Poprawiono: czwartek, 28, maj 2020 10:45

Odsłony: 565

Czytaj więcej: Kolejni juniorzy trenują z I drużyną Ruchu!

Centralna Liga Juniorów U17 bez rozstrzygnięć

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN podjął decyzję, jakiej chyba każdy się spodziewał. Rozgrywki młodzieżowe na szczeblu centralnym, w tym również Centralna Liga Juniorów U17, w której występują "Niebiescy",  zostały zakończone. 

W związku z rozegraniem tylko jednej kolejki rundy wiosennej kolejność drużyn w tabelach końcowych poszczególnych grup CLJ U-17 nie została ustalona.
Zgodnie z uchwałą wszystkie zespoły utrzymują się w tych rozgrywkach i przystąpią do nich w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021.

Poprawiono: piątek, 15, maj 2020 11:34

Odsłony: 121

Nabory do klas sportowych - informacja dla przyszłych licealistów

Uwaga przyszli licealiści! 

11 maja, na stronie https://slaskie.edu.com.pl rozpocznie się proces rekrutacji uczniów do klas szkół ponadpodstawowych i potrwa on do 20 maja do godz. 15.00! Wszelkie informacje i wytyczne dotyczące logowania się w systemie zostaną przedstawione na naszej stronie! 

W tym samym dniu, tj. 11 maja zostaną także przez nas opublikowane terminy testów sprawnościowych dla przyszłych licealistów!

Bądźcie czujni! 

Jednocześnie przypominamy, że wciąż trwa jeszcze nabór elektroniczny do IV klasy szkoły podstawowej oraz nabór uzupełniający do pozostałych klas SP oraz liceum

W związku z utrudnieniami wynikającymi z trwającą pandemią koronawirusa COVID – 19 zachęcamy przyszłych kandydatów do gry w drużynach spod "Niebieskiej eRki" do przesyłania wstępnej woli w postaci wypełnionej ankiety lub wiadomości mailowej zawierającej zawarte w ankiecie dane, która ułatwi nam proces przygotowania do przeprowadzenia testów sprawnościowych.

CLJ U17: Czerwona karta i przegrana w derbach /foto/

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17

GÓRNIK ZABRZE - RUCH CHORZÓW 2:1

W meczu inauguracyjnym rundy wiosennej Centralnej Ligi Juniorów U17 nasza drużyna uległa w Zabrzu Górnikowi 1:2.

Spotkanie rozpoczęło się dla Niebieskich bardzo dobrze, bo już w pierwszej minucie do siatki rywali trafił Mateusz Wojtek, któremu asystował Adrian Matys.
W 11. minucie sędzia pokazał jednak czerwoną kartkę Mateuszowi Lippowi i przez resztę meczu podopieczni trenera Pawła Drapały musieli sobie radzić w dziesiątkę.
Pomimo walki do ostatniego gwizdka naszym zawodnikom nie udało się już zdobyć gola, zrobili to natomiast zabrzanie, którzy w 20. i 58. minucie pokonali na bramce Kacpra Wołocha.

Poprawiono: poniedziałek, 09, marzec 2020 12:50

Odsłony: 651

Czytaj więcej: CLJ U17: Czerwona karta i przegrana w derbach /foto/

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności