Juniorzy wrócili do treningów. Zmiany w sztabie szkoleniowym.

Wczoraj do treningów powrócili nasi juniorzy starsi oraz młodsi, którzy już w czwartek wyjadą na siedmiodniowe zgrupowanie do Dzierżoniowa. 

W przerwie wakacyjnej nastąpiły zmiany w sztabach szkoleniowych obu drużyn.
I tak trenerem zespołu U19 został Mateusz Michalik, który zastąpił na tym stanowisku Ireneusza Psykałę. Trener Psykała będzie teraz odpowiadał za koordynowanie bloku juniorskiego oraz pełnił rolę skauta naszej Akademii. Skład sztabu juniorów starszych uzupełnili ponadto Adrian Gach oraz Jakub Brzozowski.

Poprawiono: wtorek, 16, lipiec 2019 13:30

Odsłony: 816

Czytaj więcej: Juniorzy wrócili do treningów. Zmiany w sztabie szkoleniowym.

U18: ''Wydarzyło się wiele rzeczy, których doświadczyłem pierwszy raz'' - podsumowanie sezonu

Juniorzy starsi pożegnali się z Ligą Centralną U18, a na osłodę goryczy po sezonie pozostało im zdobycie tytułu Mistrza Śląska U19, gdzie w drodze do finału wyeliminowali Górnik Zabrze (1:1; 5:3 w karnych), Zagłębie Sosnowiec (4:0), a w meczu o najwyższe trofeum pokonali Tyski Sport 5:2.

W tabeli ligowej drużyna Ireneusza Psykały zajęła po trzydziestu kolejkach trzynaste miejsce, a na dorobek 31. punktów złożyło się osiem zwycięstw, siedem remisów oraz piętnaście porażek.

Niebiescy nieźle spisywali się w ataku - trafiali do siatki rywali 47 razy, natomiast 66. bramek straconych, to (wyłączając Elanę) najgorszy "dorobek" w tej lidze, i właśnie w problemach z defensywą szkoleniowiec dopatruje się głównych przyczyn spadku z poziomu centralnego.

Zachęcamy do lektury wypowiedzi trenera naszego zespołu.

Trener Ireneusz Psykała:  Na pewno na początku sezonu nie liczyliśmy się z tym, że spadniemy z Ligi Centralnej, pomimo tego, że budowanie zespołu było ogromnym problemem. Wydawało się, że mamy namiastkę niezłej drużyny, natomiast tydzień przed rozgrywkami odeszło nam dwóch obrońców - Turoń i Machulec, który zerwał więzadła, a po pierwszej kolejce Strzelec, który mógł stworzyć w grupie rywalizację.

U19: Niebiescy najlepsi na Śląsku! Mamy Mistrzostwo!

MISTRZOSTWA ŚLĄSKA JUNIORÓW U19 / FINAŁ

TYSKI SPORT - RUCH CHORZÓW 2:5 

Trener Ireneusz Psykała: Początek meczu w miarę wyrównany. Duży opór stwarzali nam rywale i przede wszystkim prezentowali się bardzo dobrze fizycznie. Bramka w dwunastej minucie troszkę nam ułatwiła działania, przejęliśmy inicjatywę i tak już pozostało do końca meczu. Wprowadziliśmy zmiany kosztem jakości, ale nie zgubiliśmy prowadzenia, choć po drugiej żółtej kartce, a w efekcie czerwonej dla Pedy musieliśmy inaczej ustawić się na boisku. Pomimo tego, grając w osłabieniu zdołaliśmy zdobyć bramkę na 5:0. Szkoda tych dwóch straconych goli, ale dzisiaj trzeba chłopakom pogratulować, bo w większości zagrali mądrze, dojrzale i na wysokim poziomie.

Poprawiono: sobota, 22, czerwiec 2019 11:01

Odsłony: 434

Czytaj więcej: U19: Niebiescy najlepsi na Śląsku! Mamy Mistrzostwo!

U19: Dziś finał Mistrzostw Śląska!

Juniorzy starsi powalczą dziś o tytuł Mistrzów Śląska!  Decydujące starcie z Tyskim Sportem zostanie rozegrane w Turzy Śląskiej.

Przypomnijmy, że w drodze do finału „Niebiescy” wyeliminowali po rzutach karnych (wygrana 5:3, w regulaminowym czasie remis 1:1) Górnika Zabrze  oraz rozbili Zagłębie Sosnowiec 4:0.

Mecz z tyszanami uświetni jubileusz 95-lecia Unii Turza Śląska. Początek spotkania o godz. 10:30.

Wynik "na żywo" można śledzić na naszym Facebook'u.

Poprawiono: sobota, 22, czerwiec 2019 05:59

Odsłony: 176

Wszystkiego najlepszego dla Piotra Lecha!

Piotr LechW dniu dzisiejszym 51. urodziny obchodzi były golkiper Ruchu Chorzów, aktualnie trener bramkarzy w drużynach młodzieżowych naszej Akademii, Piotr Lech.

Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności, jak najmniej trosk, a także satysfakcji i powodzenia w życiu prywatnym oraz zawodowym.

Wszystkiego najlepszego! Sto Lat!

 

Poprawiono: wtorek, 18, czerwiec 2019 10:06

Odsłony: 186

U19: ''Dominacja od początku do końca'' - finał dla Niebieskich!

MISTRZOSTWA ŚLĄSKA JUNIORÓW U19 / PÓŁFINAŁ

RUCH CHORZÓW - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 4:0 

Trener Ireneusz Psykała: Dominacja od początku do końca, choć tempo meczu było, że tak powiem umiarkowane. Pogoda była dzisiaj niewiarygodnie nieprzyjemna do grania. Tam, gdzie troszkę przyspieszyliśmy było widać zdecydowaną różnicę między nami a Zagłębiem. Wygraliśmy mecz, zagrali dzisiaj wszyscy - więc jest to powód do zadowolenia. 

Poprawiono: środa, 12, czerwiec 2019 15:08

Odsłony: 515

Czytaj więcej: U19: ''Dominacja od początku do końca'' - finał dla Niebieskich!