U19: Niebiescy najlepsi na Śląsku! Mamy Mistrzostwo!

MISTRZOSTWA ŚLĄSKA JUNIORÓW U19 / FINAŁ

TYSKI SPORT - RUCH CHORZÓW 2:5 

Trener Ireneusz Psykała: Początek meczu w miarę wyrównany. Duży opór stwarzali nam rywale i przede wszystkim prezentowali się bardzo dobrze fizycznie. Bramka w dwunastej minucie troszkę nam ułatwiła działania, przejęliśmy inicjatywę i tak już pozostało do końca meczu. Wprowadziliśmy zmiany kosztem jakości, ale nie zgubiliśmy prowadzenia, choć po drugiej żółtej kartce, a w efekcie czerwonej dla Pedy musieliśmy inaczej ustawić się na boisku. Pomimo tego, grając w osłabieniu zdołaliśmy zdobyć bramkę na 5:0. Szkoda tych dwóch straconych goli, ale dzisiaj trzeba chłopakom pogratulować, bo w większości zagrali mądrze, dojrzale i na wysokim poziomie.

Poprawiono: sobota, 22, czerwiec 2019 11:01

Odsłony: 329

Czytaj więcej: U19: Niebiescy najlepsi na Śląsku! Mamy Mistrzostwo!

U19: Dziś finał Mistrzostw Śląska!

Juniorzy starsi powalczą dziś o tytuł Mistrzów Śląska!  Decydujące starcie z Tyskim Sportem zostanie rozegrane w Turzy Śląskiej.

Przypomnijmy, że w drodze do finału „Niebiescy” wyeliminowali po rzutach karnych (wygrana 5:3, w regulaminowym czasie remis 1:1) Górnika Zabrze  oraz rozbili Zagłębie Sosnowiec 4:0.

Mecz z tyszanami uświetni jubileusz 95-lecia Unii Turza Śląska. Początek spotkania o godz. 10:30.

Wynik "na żywo" można śledzić na naszym Facebook'u.

Poprawiono: sobota, 22, czerwiec 2019 05:59

Odsłony: 122

Wszystkiego najlepszego dla Piotra Lecha!

Piotr LechW dniu dzisiejszym 51. urodziny obchodzi były golkiper Ruchu Chorzów, aktualnie trener bramkarzy w drużynach młodzieżowych naszej Akademii, Piotr Lech.

Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności, jak najmniej trosk, a także satysfakcji i powodzenia w życiu prywatnym oraz zawodowym.

Wszystkiego najlepszego! Sto Lat!

 

Poprawiono: wtorek, 18, czerwiec 2019 10:06

Odsłony: 152

U19: ''Dominacja od początku do końca'' - finał dla Niebieskich!

MISTRZOSTWA ŚLĄSKA JUNIORÓW U19 / PÓŁFINAŁ

RUCH CHORZÓW - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 4:0 

Trener Ireneusz Psykała: Dominacja od początku do końca, choć tempo meczu było, że tak powiem umiarkowane. Pogoda była dzisiaj niewiarygodnie nieprzyjemna do grania. Tam, gdzie troszkę przyspieszyliśmy było widać zdecydowaną różnicę między nami a Zagłębiem. Wygraliśmy mecz, zagrali dzisiaj wszyscy - więc jest to powód do zadowolenia. 

Poprawiono: środa, 12, czerwiec 2019 15:08

Odsłony: 473

Czytaj więcej: U19: ''Dominacja od początku do końca'' - finał dla Niebieskich!

U19: ''Każde zwycięstwo zawsze cieszy'' - Górnik pokonany, półfinał jest nasz! /foto/

MISTRZOSTWA ŚLĄSKA JUNIORÓW U19 / ĆWIERĆFINAŁ

GÓRNIK ZABRZE - RUCH CHORZÓW 1:1 (k. 3:5)

Trener Ireneusz Psykała: Ogromna przewaga w pierwszej połowie, gdzie mogliśmy prowadzić spokojnie czterema bramkami, a potem, po przerwie oddaliśmy inicjatywę przeciwnikowi. Myślę, że byliśmy zbyt mało aktywni, zorganizowani, przez co straciliśmy bramkę i jakoś zgubiliśmy rytm. Dużo chaosu pojawiło się na boisku, a Górnik tak chciał dzisiaj grać i chyba na więcej nie było go stać.