U-19/JSt: ''Nowi zawodnicy podnoszą poziom" - wygrana z Karviną /foto/

W pierwszym meczu kontrolnym juniorzy starsi pokonali zespół MFK Karvina 2:1. Bramki dla Niebieskich zdobyli Mateusz Bogusz oraz Kamil Szkucik.

Trener Ireneusz Psykała: W pierwszej połowie przeciwnik był lepszy, agresywniejszy i dokładniejszy w rozegraniu. Z powodu pressingu, który stosowała Karvina nie potrafiliśmy się utrzymać przy piłce. Dużo strat, błędów indywidualnych, ale wynikało to z dobrej gry rywala i słabszej naszej gry. W drugiej połowie te proporcje się odwróciły. Zapanowaliśmy nad sytuacją, a przede wszystkim nad piłką. W końcu pojawiło się kilka dokładnych podań i złapaliśmy dokładny rytm przejmując kontrolę na boisku.

Zaczęliśmy stwarzać sytuacje bramkowe, zepchnęliśmy przeciwnika na jego połowę i w końcu było tak, jak chcemy grać. Fajnie, że do drużyny wchodzą nowi zawodnicy, którzy podnoszą poziom. Rywalizacja sprawia, że każdy chce się pokazać z jak najlepszej strony. Dziś po raz pierwszy zagrali u nas Jarocha Bartłomiej oraz Król Patryk z UKS-u Ruch Chorzów, spisali się dobrze i po raz kolejny podkreślę, że współpraca z UKS-em jest bardzo dobra. Ponadto do drużyny dołączył Mateusz Bogusz, który pomimo tego, że jest młodszy radzi sobie całkiem przyzwoicie. Zaznaczę, że trzech naszych zawodników przeszło już do rezerw i są to Kacper Czajkowski, Mateusz Lajblich oraz Mikołaj Michna.

Ruch Chorzow - MFK Karvina 2:1

Bramki: Bogusz, Szkucik

Zdjęcia wkrótce.

Źródło: własne

  Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji  Wszelkie prawa zastrzeżone                                                                                                                                                                                    - Wykonanie Michał Brzozowski