U-19/JSt.: ''Nie ma mowy o folgowaniu'' - trenerzy rezygnują z ostatniego sparingu.

Zespół juniorów starszych odlicza już dni do pierwszego spotkania ligowego w rundzie wiosennej.

Dokładnie za  osiem dni, 4 marca, podopieczni trenerów Ireneusza Psykały oraz Adriana Gacha zmierzą się w meczu mistrzowskim z Rekordem Bielsko Biała. Spotkanie odbędzie się na Kresach w samo południe i już teraz serdecznie na nie zapraszamy!  

Ostatnim sprawdzianem przed nową rundą miał być wyjazdowy sparing z drużyną z Trzyńca - miał być, jednak nie dojdzie on do skutku.

Trener Ireneusz Psykała: Podjęliśmy decyzję o rezygnacji ze sparingu ze względu na kilka urazów i chorób w naszej kadrze. Po ostatnim meczu z Piastem chłopcy są poobijani, paru z nich nabawiło się nieco poważniejszych urazów. Adrian Dąbrowski złamał palec u ręki, Albert Piwko, w którego brutalnie wszedł wślizgiem rywal, może mówić o sporym szczęściu, bo skończyło się jedynie na podkręceniu stawu skokowego. Dominik Lewandowski ma z kolei problemy z odcinkiem krzyżowym, a nasz bramkarz

Jakub Bielecki zderzył się podczas meczu z naszym obrońcą, narzekał na ból głowy i wczoraj nie trenował. Patrykowi Sikorze, z powodu sztucznej nawierzchni, odezwały się z kolei dolegliwości bólowe kolan, a Mateusz Bogusz się rozchorował. Bartek Nowakowski już przed meczem odczuwał ból w przyczepie mięśnia dwugłowego, ze względu na gorsze samopoczucie nie mógł również zagrać Kamil Szkucik.
Nie ma więc sensu jechać do Trzyńca, wspomagać się innymi zawodnikami, żeby rozegrać mecz. Zdecydowaliśmy, że z naszych chłopaków pojadą tam z juniorami młodszymi Bartek Kulejewski oraz Damian Kuczyński. Ważne, aby byli oni w rytmie meczowym.
Mam nadzieję, że za tydzień, w meczu mistrzowskim, większość zawodników będzie już gotowa do gry.

Myślę, że cały czas idziemy do przodu, a ostatnie spotkanie z Piastem to potwierdza. Taki mecz, w tak szybkim tempie i na takim poziomie w wieku juniorów nie zdarza się często. Ciągle szukamy dominacji, gramy agresywnie, blisko, a po stracie szybko następuje odbiór. Uważam, że jest to zespół, który jeszcze niejedno pokaże i przede wszystkim wykreuje indywidualności na miarę Ekstraklasy. To naprawdę wielka przyjemność pracować z taką drużyną. Nawet jeśli podczas treningów gdzieś spada jakość czy intensywność, mała ingerencja sprawia, że chłopaki od razu ruszają do przodu. Za ich ambicjami stoją wysokie umiejętności, cały czas się rozwijają. Trenerzy Michalik i Markiewicz stworzyli kawał dobrego zespołu, dzięki czemu teraz, kiedy poprzeczka jest zawieszona wyżej, gra on jeszcze lepiej.

Przed nami ostatni tydzień przed wznowieniem rozgrywek ligowych, ale nie ma mowy o schodzeniu z obciążeń kosztem naszej dyspozycji. Oczywiście na bieżąco reagujemy, kiedy widzimy, że jest taka potrzeba, to przeprowadzamy nieco luźniejsze zajęcia lub odpuszczamy podwójny trening.
Nie ma jednak mowy o folgowaniu. Cele na rundę wiosenną? Chcemy wygrywać i grać tak, jak w meczu z Piastem. W każdym spotkaniu będziemy walczyć o zwycięstwo, a jeśli wygramy wszystko, będziemy najlepsi.

Wyniki meczów kontrolnych:

21.01 Ruch Chorzów - Ruch Chorzów (rezerwy) 2:1

28.01 Ruch Chorzów - MFK Karvina (Czechy) 2:1

04.02 Ruch Chorzów - Banik Ostrawa (Czechy)  3:2

11.02 Ruch Chorzów - Śląsk Świętochłowice 1:3

18.02 Ruch Chorzów - Gwarek Zabrze 2:3

22.02 Ruch Chorzów - Piast Gliwice 3:0

TABELA

Terminarz oraz wyniki rundy jesiennej dostępne są TUTAJ

Źródło: własne

  Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji  Wszelkie prawa zastrzeżone                                                                                                                                                                                    - Wykonanie Michał Brzozowski